Новини

Яценюк VS Порошенко: вожді вийшли на стежку війни?

29.02.2016   Коментарів: 0  

Інтернет-мережу зі швидкістю світла облетіла новина: «Яценюк звинуватив Порошенко в незадовільній ситуації в державі». Звісно, це миттю привернуло увагу користувачів та суспільства. Майнула думка – схоже, анонсована багатьма експертами політична криза після невдалого голосування в Раді за відставку Уряду, набирає обертів. Проте чи дійсно так? Ми спробували проаналізувати слова Арсенія Петровича озвучені ним в ефірі передачі «10 хвилин з Прем’єром» в останню неділю лютого. Перш за все відзначимо: усе, що на публіці має місце між Президентом та головою Уряду, має мало спільного з реальністю. Обидва добре розуміють, що відповідальність за те, що коїться в країні лежить лише на них двох. Обидва вважають себе досвідченими політичними гравцями і намагаються зробити свої позиції на політичному Олімпі більш міцними. І кожен розуміє – лише у зв’язці вони здатні утриматися. І хай вас не вводить в обману більш позитивний рейтинг Порошенка – до нього у суспільства претензій не менше ніж до Яценюка.

Щодо слів Арсенія Петровича – так, в них була відчутна певна образа за останні висловлювання Порошенка щодо роботи Уряду та особисто Прем’єра. Проте Арсеній Петрович цей факт красиво завуалював: мовляв, нарікання є до кожного за ситуацію в країні – і до Президента, і до Уряду, і до кожного члена парламентської коаліції. Проте чвари «між своїми», як висловився Яценюк, неприпустимі. Зупинитися зараз, на думку Прем’єра, це звести нанівець всі досягнення реформ. Якщо в когось є сміливість вийти до суспільства і презентувати програму, саме програму, а не передвиборчі гасла, якщо в когось є команда, яка здатна втілити цю програму в життя – нехай працює, а закидає на погану роботу Уряду.

Підсумовуючи виступ Яценюка, можна відзначити, що Арсеній Петрович якщо піде з посади, то в своїх позиціях досить впевнений, адже розуміє, що навряд чи Захід захоче повторення ситуації з Януковичем та допустить монополізацію влади Порошенком. Адже наразі саме фігура Яценюка є певною противагою амбіціям Петра Олексійовича.

До речі, Прем’єр анонсував продаж 1 млн гектарів державних земель, що можна розцінювати як жест подяки західним партнерам за підтримку, бо навряд чи не «свій» буду брати участь у аукціонах з продажу.

Підводячи підсумок, зауважимо, що обидва, і Прем’єр, і Президент, добре пам’ятають чим закінчилася війна Ющенко та Тимошенко після спільної перемоги над Януковичем у 2004 році, і навряд чи бажають повторення ситуації.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь