Новини

Як вижити: заборгованість по заробітній платі продовжує зростати

12.07.2017   Коментарів: 0  

Невиплата заробітної плати торкнулася вже 145 тисяч працівників

            Зростання заборгованості щодо виплати зарплат є ще одним очікуваним негативним наслідком неадекватного зарплатного регулювання. Про це заявив народний депутат України Ю.Павленко, коментуючи останні показники Держкомстату щодо ринку праці в Україні.

«Тільки за останній місяць заборгованість в Україні по заробітних платах зросла на 6,2% або на 135,2 млн грн. При цьому більш ніж 85% її приросту обумовлено збільшенням невиплат на економічно активних, тобто працюючих підприємствах. Незважаючи на зростання відповідальності за порушення зарплатного законодавства, кількість працівників, яким заборгували  заробітну плату продовжує зростати. Зокрема, якщо на початку січня 2017р. вчасно не отримали зарплату 96,6 тис. працівників функціонуючих підприємств, то на початку червня 2017 р. ця кількість зросла до 145 тисяч осіб (+ 50,1%). Сума боргу, в середньому, склала 8625грн. на людину або 126,1% середньомісячної зарплати за травень», – констатував народний депутат.

При цьому, пояснення урядом зростання боргів по заробітній платі проблемами підприємств в зоні АТО і на непідконтрольних територіях не витримують ніякої критики. Тому що крім Донецької та Луганської областей, проблема заборгованості є особливо гострою в Харківській, Дніпропетровській, Київській та Сумській областях. З травня в перелік областей – лідерів, де обсяги заборгованості по заробітній платі перевищили 100 млн грн., приєдналася й Черкаська область. До цього показника наближаються Миколаївська і Львівська області. Навіть на Житомирщині, де економічно активних підприємств не так вже й багато, сума невиплаченої заробітної плати склала на 1 червня 2017р. 4,4 млн грн.

Крім того, незважаючи на рекордний врожай та рекордний експорт зернових, борги із зарплати накопичуються і в сільському господарстві (з початку року зросли на 16,4%). А ще на транспорті  (зросли на 19,6%), в IT (зросли на 66,4%), в медицині (зросли на 76,4%), у сфері послуг (зросли на 25,6%), в операціях з нерухомістю (зросли на 254,5%).

У промисловості заборгованість по заробітній платі збільшилася на 131 млн грн. (+ 8,0%), досягнувши 1761,6 млн грн. Слід зазначити, що проблему загострює адміністративне збільшення мінімальних зарплат. Взагалі ж сума заборгованості по зарплатах сягнула за 2,3 млрд грн.

«Замість того, щоб вживати комплексні заходи щодо скорочення заборгованості шляхом нарощування виробництва та створення нових робочих місць, стимулювання залучення інвестицій, диверсифікації експорту та системною роботою з боржниками – економічно активними підприємствами, уряд в цій ситуації продовжує дистанціюватися та не вживає ніяких заходів, намагаючись списати все на АТО. Такий підхід тільки ускладнює ситуацію і не має перспектив для її вирішення», – резюмував політик.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь