Новини

Як вберегтися від застудних захворювань: 5 практичних порад

25.01.2016   Коментарів: 0  

Як вберегтися від застудних захворювань: 5 практичних порад

        В Україні склалася дуже складна ситуація із вірусними захворюваннями, як то грип чи ГРВІ. Головне медичне відомство країни хоч і відхрещується від поняття «епідемія», та все ж підтверджує складність становища. Ситуація обтяжується і мутаціями вірусу, і особливостями імунітету людини в зимовий період часу, і температурним режимом, що, наразі, панує в Україні. Тож сьогодні ми хочемо дати вам кілька простих порад, як можна вберегти себе та своїх близьких від захворювання. Річ у тому, що прості, на перший погляд, речі є найбільш ефективними, якщо їх взяти за правило. Перш ніж бігти до аптеки і купувати противірусні препарати чи засоби для лікування – обов’язково прочитайте та запам’ятайте!

1. Обов’язковий сніданок. Відмовляючись з ранку від їжі або замінюючи її чашкою кави з бутербродом ви позбавляєте організм певної частини корисних елементів та можливості виробляти ендорфіни, що впливають на кількість імунних клітин на слизових оболонках дихальних шляхів. Тож, обов’язково снідайте і не забувайте про обід – це суттєво додасть вам захисту від захворювань.

2. Намагайтесь уникати громадського транспорту та скупчення людей. Якщо ви мешкаєте достатньо близько від роботи чи місця, куди вам потрібно дістатися, вийдіть заздалегідь та пройдіться пішки. Це убезпечить вас від небажаних контактів з носіями вірусу та дозволить підтримувати гарну фізичну форму. А щоб вберегтися від переохолодження – одягайтеся тепло та зручно.

3. Якщо вам все ж доводиться користуватися громадським транспортом – візьміть за звичку щось читати. Річ у тім, що замість співбесіди чи обміну мікроорганізмами повітря-крапельним шляхом з оточуючими ви зануритеся в книгу і будете вдихати повітря нижніх шарів, при цьому тепле повітря, яке значно більше насичене бактеріями і вірусами буде підніматися вгору.

4. Завжди після попадання в приміщення намагайтеся вимити руки з милом або обробити їх чимось антисептичним, чи, бодай, очистити звичайними вологими серветками. Оскільки на вулиці ви допускаєте безліч контактів з бактеріями вірусу, які можуть бути не помічені з вашого боку. Це й гроші, які ви берете до рук, вітальне рукостискання, поручні у громадському транспорті, ручки дверей, тощо. Після такого роду контактів, вам достатньо торкнутися частин обличчя – як то очі, ніс, губи, і ви в рази збільшуєте загрозу проникнення вірусу до вашого організму. Не лінуйтеся мити руку кілька разів на день.

5. Вживайте гарячу рідину. Візьміть собі за правило пити гарячий чай – це не тільки приємно, але й дуже корисно. Оскільки гаряча рідина має властивість посилювати кровообіг, стимулюючі захисні функції імунітету, змивати зі слизової бактерії вірусу та дозволяє позбутися інфекції внаслідок підвищення температури тканин.

Не забувайте уникати переохолодження, не вживайте спиртні напої перед тим як вийти надвір, майте при собі носову хустинку. Виконуючі ці прості поради, ви значно знизите ризик захворювання та потрапляння до організму вірусних інфекцій.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь