Новини

Як нова поліція бореться зі злочинністю…

09.08.2016   Коментарів: 0  

На адресу громадської організації «ВО «ЗАХИСТ НАЦІЇ» надійшло звернення від громадянина Андрія П., який став жертвою інтернет-шахраїв. Він, вирішив придбати для сім’ї нову пральну машину і телевізор. Переглянувши декілька пропозицій від інтернет-магазинів, зупинив свій вибір на інтернет-магазині одного з доступних за ціною epremium.com.ua. Зателефонував, уточнив за ціною, умовами оплати, доставки та гарантії.  Одержав від фірми на свою електронну адресу від адресата “Інтернет маркет Epremium +” (е- mail –  info@epremium.com.ua) рахунок на оплату пральної машини і телевізора. Турбуючись за 100% передоплату за товар, вирішив перевірити фірму за реєстром юридичних фірм, все виявилося нормально, фірма не в банкрутстві і не в стадії ліквідації. Сплатив через «Правексбанк» 10 048 грн. (десять тисяч сорок вісім грн.00 копійок) на розрахунковий рахунок фірми ТОВ «Преміум Де Лайт»  26055000051401 в ПАТ “УкрСиббанк” в м Київ, МФО 351005, ЄДРПОУ 39195018. А проте, пан Андрій так і не дочекався нової пральної машини телевізора. Коли настав «чорний четвер» – день отримання замовлення, на зв’язку вже нікого не було, по всіх телефонах ніхто не відповідав, тільки ввечері повернувшись додому і спробувавши зайти на сайт цього інтернет -магазину виявив, що такої сторінки немає, почав шукати по сайтах і форумах і натрапив на таких же як він довірливих громадян, які «потрапили» на різні суми і з різних міст України, більшість виявилися з Києва.

Не зволікаючи, він звернувся до Святошинського РУ ГУ МВС України та подав заяву про правопорушення (шахрайство). Натомість, «доброзичливий» черговий повідомив йому, що раніше понеділка ніхто займатися його справою не буде, призначать слідчого, присвоять номер в ЕРДР і тільки тоді почнуть щось робити і його викликають для повторних показів.  А проте, ніхто і не думав з ним зв’язуватися, отже через декілька днів дізнався номер телефону оперативного відділу, там дізнався свій номер по ЕРДР і телефон слідчого, якому і зателефонував. А наступного дня прибув для надання показів. Проте відразу переконався в марності справи – слідчий Ганна Сергіївна тільки за його присутності ознайомилася з матеріалами справи, похитала головою і обурившись, як можна купувати в інтернет-магазинах, сказала, що не знає що з цим робити і порадила почекати ще тиждень поки не вийде з відпустки профільний слідчий, який знає (більш-менш), що з цим робити.

Незважаючи на обурення, все що отримав від правоохоронних органів пан Андрій це копію виписки з ЕРДР за підписом слідчого і печаткою секретаря. І пішов світом, шукати правди і захисту де-небудь ще.

В нього, як і в будь-якого пересічного громадянина, який хоча б раз був змушений звернутися до правоохоронних органів, викликає не тільки подив, а й обурення таке байдуже ставлення та повне ігнорування звернень .

До речі, ще одна цікава деталь. Є підозра в тому, що поліція навмисно кваліфікує подібні правопорушення за ч. 1 ст.190 Кримінального кодексу – «заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)», щоб з часом звести нанівець цю справу. Оскільки більш ймовірна кваліфікація – ч.3 ст.190 («шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки»), а це вже інші процесуальні дії і більш серйозні вимоги до розслідування справи.

От і виходить, що жодним чином робота нової поліції та ставлення до громадян незважаючи на «реформи» не змінилася, більш того, лави правоохоронних залишили ті, кого можна було вважати професіоналами справи.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь