Новини

Як анахронізм: в Міносвіти збираються прибрати слово «батьки» з підручників

14.06.2018   Коментарів: 0  

Міністерство освіти і науки України при проведенні антидискримінаційної експертизи шкільних підручників виаявило чимало порушень. Про що повідомляє прес-служба відомства. «Кричущі випадки дискримінації вдалося виявити під час антидискримінаційної експертизи шкільних підручників, які тільки готують до друку. Більшість дітей не можуть знайти в українських підручниках ні відображення себе, ні відображення своїх рідних, ні тих особливих обставин, в яких вони живуть», – стверджують в Міністерстві освіти.

В результаті з підручників вилучили «чимало неприпустимих для демократичної країни анахронізмів: «негри», «жиди», «цигани». Серед інших знахідок експертизи зазначено й те, що в підручниках відсутні герої, які представляють людей з інвалідністю, а «літні люди зображуються виключно немічними». Зокрема, було зазначено, що на даному етапі люди з інвалідністю складають 6% населення, а це 2,5 млн. осіб. Однак, як слід змінити зображення таких героїв при цьому не вказали.

Особливо ж не догодило антидискримінаційній експертизі слово «батьки». У Міносвіти його пропонують замінити на слово «рідні», підкреслюючи, що це «безпосередньо стосується захисту майже половини українських дітей».

«В Україні 3 мільйони дітей мешкають в неповних сім’ях, а це – майже 40% від усієї кількості дітей. Йдеться про тих, які живуть виключно з дідусями і бабусями, зі старшими братами і сестрами, з тітками і дядьками. Ця ситуація особливо загострена, так як частина дітей втратила своїх батьків в результаті російської агресії на сході України», – відзначають в Міністерстві. І стверджують, що слово «батьки» може змусити дітей з неповних сімей відчувати власну неповноцінність.

Однак  що робити з другою «майже половиною» українських сімей, які почнуть відчувати свою неповноцінність, коли з підручників викреслять слово «батьки», в міністерстві не зазначають. Не виключно, що  в Міністерстві освіти забули і про необхідність виховувати в підростаючому поколінні поняття повної сім’ї – зауваження торкалися лише зображень в підручниках, які показують тільки повні сім’ї.

Ще один прояв «дискримінації» – це «завдання, які зображують хлопчиків / дівчаток в стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки».

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, на розвиток початкової школи направлять 1,38 млрд. грн. З цієї суми 380 млн. піде на підвищення кваліфікації вчителів, а один мільярд гривень на оснащення початкової школи.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь