Новини

До відома потенційних спадкоємців: отримати спадщину стало дешевше

23.02.2017   Коментарів: 0  

Верховна Рада звільнила спадкоємців другої черги від оподаткування,   прийнявши  у цілому законопроект 0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)».

У пояснювальній записці до законопроекту, зокрема зазначається, що документ був розроблений з метою звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб при оформленні спадщини не тільки спадкоємців першої черги споріднення, а і для  рідних братів і сестер, бабусь і дідусів, а також онуків – усіх тих, хто відноситься до другого ступеня споріднення з спадкодавцем. Слід зазначити, що оцінка успадковуваного майна для таких спадкоємців здійснюватися теж не буде.

До цього, нульова ставка по сплаті податку за оформлення спадщини поширювалася тільки на спадкоємців першої черги спорідненості, а рідні брати і сестри, бабуся і дід як з боку батька, так і з боку матері та онуки були змушені платити 5 відсотків податку. Найбільш гостро при оформленні спадщини ця проблема постає в сільській місцевості, де мінімальні тарифи на оцінку стартують від 600-800 грн та можуть сягати до декількох тисяч гривень. А сума податку за отримання майна у спадок частенько виявляється  більшою, ніж реальна вартість цього майна.

Тому новий закон нарешті звільняє від сплати податку на доходи фізичних осіб при оформленні спадщини спадкоємців не тільки першої, а і другої черги споріднення. Втім, наскільки він виявиться корисним для українців – покаже час.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь