Новини

Ви бажаєте отримати субсидію? Чекайте на соціальних інспекторів

07.02.2017   Коментарів: 0  

«Ви бажаєте отримати субсидію? Тоді ми йдемо до Вас», -. так можна перефразувати відомий вислів щодо створення нового відомства при Мінсоцполітики яке перевірятиме потенціальних отримувачів  субсидій. До посадових обов’язків працівників цього відомства – соціальних інспекторів  входитиме обов’язок ходити по квартирах і домівках та вивчати “стиль життя” претендентів на державну допомогу.

Нещодавно урядом був затверджений проект закону, згідно якого планується створення соціального інспектування, яке займатиметься перевіркою матеріального становища претендентів на субсидії. У разі ухвалення закону парламентом, права і обов’язки інспекторів будуть закріплені законодавчо, що надасть їм можливість значно розширити перелік повноважень. Наприклад,  безкоштовного доступу до баз даних та реєстрів, в яких може міститися інформація про претендента на субсидію. Крім того, вони зможуть «відвідувати одержувачів соціальної допомоги за місцем проживання з метою визначення достовірності даних про те, якою мірою людина потребує допомоги і можливості знаходження додаткових джерел існування, що впливають на встановлення права отримання соцдопомоги і її розміри”. А ще  вони матимуть змогу перевіряти так званий «стиль життя», тобто те, що не можна перевірити за допомогою електронних систем, а виключно за допомогою візитів.

Слід зазначити, що саме це формулювання викликало чимало запитань у юристів, правозахисників та пересічних громадян. Турбує все: що саме перевірятиме інспектор? Чи буде заглядати у холодильник? У шафу? Чи оцінюватиме вартість меблювання, побутової техніки та одягу? Юристи поки що запевняють – візит інспектора  це не обшук. І що показувати а що – ні вирішувати саме вам. Однак, попереджають: відмова може негативно вплинути на результати перевірки, тому, як сторонам доведеться шукати спільну мову, поки що невідомо.

Не полишають чиновники взяти під пильний контроль ще один вид доходів громадян –  кошти від здачі в оренду нерухомості. Адже ні для кого не є таємницею, що більшість квартир у великих містах здається без відповідного декларування. Юристи запевняють, новий закон, у разі ухвалення, таку можливість надасть: інспектор зможе відкрити реєстр нерухомості і поцікавитися, скільки квартир є у власності тієї чи іншої особи або сім’ї. Наприклад, однією квартирою володіє чоловік, а другою  дружина.  Якщо в одній мешкають батьки, а в другій – діти, це не привід відмовити в субсидії. Однак, якщо одна з квартир винаймається сторонніми особами, а це з’ясується в ході візиту інспектора –  в субсидії відмовлять. Причому на законних підставах.

Запровадження чергового відомства є ще одним доказом того, що влада не полишає спроб все більше взяти під свій контроль усі сфери життя українців. Тому останнім залишається втішатися поки що тим, що парламент може не ухвалити цей законопроект. А в разі ухвалення, хоча датою його створення обрано 1 січня 2018 року, радіти, що працювати воно почне не раніше 2019 року. Може за цей час все ж таки щось зміниться?

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь