Новини

Вбивча демографія: 40% українців не доживають до 60-ти років

17.05.2017   Коментарів: 0  

Україна за підсумками 2016 року посiла четверте місце серед країн з найвищим рівнем смертності.  Зокрема, на 10 000 українців припадало 144 випадки смерті, хоча наприклад, в Канаді на таку ж кількість населення зафіксовано усього 85 смертей. І кількість українців щороку продовжує невпинно скорочуватися. Якщо в 2015-му році,  за даними Держстату, нас налічувалося 42,9 млн. чол., то  на початок 2017р. – усього 42,5 мільйона. За підрахунками Інституту демографії та соціальних досліджень, до 2050р. нас може залишитися усього 36 млн.  Разом з «Сегодня» спробуємо розібратися в причинах такої ситуації.

В Україні ризик померти до 60 років один з найвищих в Європі. При цьому, наприклад, в країнах ЄС, в середньому, живуть на 13 років довше. За інформацією демографів, середня тривалість життя чоловіків в Україні складає  66,3р., в той час, як жінок – 76,1 р. Слід зазначити, що особливо небезпечним є відрізок життя від 40 до 60 років, адже ризик померти у віці до 60 років для чоловіків складає 40%, в той час, як, наприклад, в Швейцарії до 60 років не доживають усього 8%. Це означає, що з 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсійного віку доживуть лише 60, в той час, як у Швейцарії – 92.

В чому ж криється причина такої ситуації, адже  на думку вчених, біологічно ми нічим не відрізняємося від, наприклад, німців. Головну причину “короткого” життя українців вони вбачають в саморуйнівній поведінці. І вбивають українців в першу чергу не військові дії на Донбасі і шкідливі умова праці, а недбале ставлення до власного здоров’я.

На думку лікарів, коли в країні погіршується економічна ситуація, найвразливішими виявляються саме чоловіки. Адже вони, на відміну від жінок, організм яких є більш витривалішим і стійкіше переносить стреси, ті самі стреси переживають більш вразливо, більше вживають спиртне та палять. За висновками ВООЗ, медицина здатна впливати на тривалість життя не більше, ніж на 20%, а ось відверте нехтування своїм здоров’ям збільшує шанси на передчасну смерть на 50%. Наприклад, діагностують захворювання частіше у жінок. І не тому, що чоловіки хворіють менше, а тому, що не звертаються  вчасно до лікарів. А коли звертаються – стадія захворювання знаходиться у важкій або хронічній формі.

Ще однією болючою проблемою є алкоголізм. За даними ВООЗ, Україна посідає п’яте місце в світі за рівнем споживання алкоголю та друге – за рівнем смертності від нього. Демографи пояснюють: найчастіше ДТП, нещасні випадки, бійки з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень відбуваються саме в стані алкогольного сп’яніння. Чоловіки більше п’ють, тому частіше потопають, падають та розбиваються. На думку головного демографа країни Елли Лібанової:”Це просто національна катастрофа. При цьому ситуація абсолютно не змінюється з 1985-го. Біологічно нормальна різниця в тривалості життя – від двох до п’яти років. В Україні ж чоловіки живуть майже на десять років менше, ніж жінки».

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь