Новини

Варто пам’ятати: як отримати біометричний закордонний паспорт

19.04.2017   Коментарів: 0  

Після ухвалення парламентом ЄС рішення про надання Україні безвізового режиму, попит на отримання біометричного паспорта, який дозволить вільно подорожувати Європою без віз, різко зріс. Про що необхідно пам’ятати, щоб ця процедура не перетворилася для Вас на суцільне нервування.

Отримати біометричний паспорт можуть виключно громадяни України і тільки в підрозділах міграційної служби. У відомстві особливо підкреслили, що жодна особа або організація, крім міграційної служби, не мають права оформляти біометричні паспорти.

Біометричний паспорт – це державний документ, що складається з 32 сторінок. В обкладинку вбудований електронний чіп, на який занесена інформація про власника, оцифроване зображення обличчя, оцифрований підпис та відбитки вказівних пальців. Про наявність чіпа свідчить відмітка на обкладинці паспорта.

У разі, якщо Ви не бажаєте залишати свої відбитки пальців, можна отримати закордонний паспорт без чіпа, так як процедура оформлення передбачає  два варіанти документів: паспорт з чіпом (біометричний) та без. Правда, без біометричного паспорта потрапити до Європи без візи не вдасться, тому  доведеться звертатися до дипломатичної установи відповідної країни і оформляти  звичайний шенген.

Документи, які необхідні для отримання біометричного паспорта:

  • Внутрішній паспорт громадянина України (оригінал та дві копії);
  • Ідентифікаційний код (оригінал і копія);
  • Довідка з військкомату або військовий квиток (для молоді до 25 років);
  • Якщо закордонний паспорт оформлюється не в перший раз, попередній можна або здати, або залишити у себе, якщо наприклад, в ньому є робоча віза.

Безпосередньо в міграційній службі  необхідно буде пред’явити внутрішній паспорт, сфотографуватися, залишити відбитки вказівних пальців та поставити підпис у планшеті. Електронний чіп, вбудований в  біометричний паспорт, буде містити ці дані.

Процедура оформлення біометричного паспорта наступна:

  1. Звернутися до відділення Державної міграційної служби;
  2. Надати необхідні документи : внутрішній паспорт, ідентифікаційний код, довідку з військкомату;
  3. Сплатити вартість послуг і бланків;
  4. Написати заяву на отримання паспорта;
  5. Сфотографуватися;
  6. Пройти дактилоскопію (сканування декількох пальців).

Після цього оцифровані дані відправляють до Єдиного державного демографічного реєстру,  Головний обчислювальний центр Реєстру сформує набір даних. Після цього  відповідні набори даних  відправлять до Державного центру персоналізації документів і  занесуть на бланк майбутнього біометричного паспорта.  На завершення, готовий паспорт відправлять у відділення Державної міграційної служби. Термін дії біометричного паспорта – 10 років.

Крім того, в біометричний паспорт можна буде занести дані про дітей та вклеїти фото. Слід додати, що на дитину теж доведеться оформляти окремий дитячий біометричний паспорт. Відбитки пальців будуть знімати з 12 років за згодою батьків. Термін дії документа для неповнолітніх – 4 роки.

Щасливих Вам мандрівок!

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь