Новини

Варіантів виведення України з кризи вистачає

26.05.2017   Коментарів: 0  

але  у влади немає бажання це робити

Філософи минулого стверджували: кожне покоління зобов’язане пройти через війну, щоб отримати негативний досвід, навчитися цінувати мир та взнати ціну допущених помилок. Історія свідчить, що на жаль, у всіх війнах ми отримували перемогу у найважчий і ресурсномісткий спосіб. Експерти побоюються, що так може трапитися і зараз, хоча можливості для  нас зараз, практично, безмежні. Однак, замість того, щоб стимулювати розвиток економіки, ми продовжуємо жити невідповідно до своїх статків, тому що беремо нові кредити, щоб обслуговувати старі. Природно, усіх хвилює що буде далі, адже зрозуміло, що економічна криза у нас всерйоз і надовго?

На думку О.Гончарова, важко знайти правильну відповідь на це дуже злободенне питання, тому що політичні лідери і топ-чиновники не звітують про те, що і як відбувається в економіці України. І чим це для нас усе закінчиться. Більш того, ніхто з міністрів і нардепів так і не визнав своїх помилок, тому найвірогідніше, поточну ситуацію в економіці топ-чиновники будуть і далі свідомо посилювати. А дискусії у Верховній Раді свідчать, що дії законодавців неадекватні викликам кризи.

Судіть самі. Це і недоотриманий прибуток через блокаду на сході країни. Це і дуже високі відсоткові ставки з необхідністю нашим підприємствам виплачувати валютні борги, а не рефінансувати їх в модернізацію виробництва. Відсутня у топ-чиновників і така оцінка, як втрачені можливості,  про які прекрасно знають  підприємці. Не сприяють позитивним змінам і лояльність уряду та НБУ до волатильності нацвалюти, за якої великі спекулянти наповнюють наш ринок короткими палаючими грошима, влаштовуючи “гойдалки”. При такій рекордно високій обліковій ставці НБУ в порівнянні з європейськими та американськими, ці валютні спекулянти у нас отримують просто надприбутки.

Однак, слід зазначити, що неконкурентоспроможна економіка і сама стимулює девальвацію національної валюти, що добре для місцевих експортерів, але погано для внутрішнього споживача, змушеного купувати багато імпортних товарів. Як тут знайти золоту середину? Адже в неефективній економіці курс нацвалюти завжди нижче. Для реальних секторів економіки, перш за все, необхідна стабільна гривня, тому що, наприклад, інвестиційний цикл в машинобудуванні приблизно 7-8 років, а в літакобудуванні – майже в 2 рази більше. Як готувати бізнес-плани, якщо не знаєш, що буде з курсом гривні через півроку? На кого покладати валютні ризики? Як оцінювати і розподіляти інвестиційні ризики і як розробляти власну стратегію інвестування?

Також варто нагадати міністрам і народним депутатам про те, що Україна давно вступила в СОТ, що об’єднує понад 150 країн і на які припадає понад 95% світової торгівлі. І хто від цього виграв? На жаль, від членства в СОТ виграють ті країни, у яких конкурентоспроможні політичні та економічні моделі. А що Україна? Хіба у нас перестали купувати метал, зерно або деревину?! Слід зауважити, що ми постачаємо на світові ринки усе те, що має дуже низьку товарну вартість, без чого ці країни жити не можуть. З іншого боку, ряд наших галузей просто відмирає, як, наприклад, текстильна промисловість. Що буде з тими ж машинобудуванням і хімічною промисловістю? І як будуть вирішуватися проблеми, що стоять перед українським АПК і ВПК?

Питання, питання, на які, на жаль, відповідей немає. А політичні лідери і топ-чиновники своїми прогнозами ділитися не бажають.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь