Новини

В Україні розпочався набір «першачків»: що необхідно знати батькам

16.04.2019   Коментарів: 0  

В Україні розпочався набір до перших класів – зарахування вже вдруге відбуватиметься за новими правилами, затвердженими Міносвіти в минулому році. Як саме, ми розбиралися разом з segodnya.ua

Як і в 2018-у році, для малюків не будуть влаштовувати перевірку знань. В першу чергу будуть обирати тих дітей, які мешкають поруч зі школою, а також братів/сестер тих учнів, що вже навчаються в цій школі, дітей співробітників, а ще випускників дитсадків, прикріплених до школи. Однак після зарахування  дітей перерахованих категорій та при наявності вільних місць, в школу можуть зарахувати будь-яку іншу дитину. Якщо ж охочих виявиться надто багато – відбуватиметься жеребкування.

Прийом документів цього року триватиме до 31 травня,  а дату його початку кожна школа визначатиме самостійно, наприклад, в столиці набір почався ще в квітні. Якщо наприкінці весни кількість поданих заявок не буде перевищувати кількість вільних місць, вже 1 червня школи видаватимуть накази про зарахування дітей. Щодо вільних місць, то про їх кількість будуть  зобов’язані повідомити на стенді або сайті школи. Якщо на 31 травня бажаючих вчитися виявиться занадто багато, 1 червня будуть зараховані діти-першочерговики, а для інших з 5 по 10 червня влаштують жеребкування, переможців якого зарахують до 15 червня.

Однак в реальній ситуації вже на етапі подання документів, батьки почали стикатися з певними труднощами: багато шкіл як доказ проживання поруч зі школою приймають лише прописку. На проблему швидко відреагували в Міносвіти, розіславши школам нагадування про те, що там повинні враховувати і інші документи.

Зокрема, підтвердити місце проживання дитини можна договором про оренду і навіть довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Крім того, відповідно до наказу МОН від 9 квітня, для першочергового зарахування до заяви додається будь-який документ, лише б містив інформацію, що підтверджує місце проживання дитини чи її батьків та був виданий особою, уповноваженою законом:

  • паспорт, посвідчення на проживання, довідка біженця, особи, яка потребує додаткового захисту;
  • довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з його батьків;
  • довідка переселенця;
  • документ про право власності на житло;
  • договір про офіційну оренду;
  • довідка про проходження служби у військовій частині;
  • акт обстеження умов проживання та ін.

Повний список необхідних  документів можна знайти на mon.gov.ua. А ми сподіваємося, що цей процес не перетвориться для батьків в «біг з перепонами».

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь