Новини

В Україні оренда землі злетить в десятки разів

18.11.2015   Коментарів: 0  

З початку 2016 року всі, без винятку, юридичні та фізичні особи в Україні отримають нові ставки плати за оренду земельних ділянок. При цьому орендарі земель сільськогосподарського призначення будуть платити в 30 разів більше. Так, при середній нормативній оцінці землі в 17650 грн./га орендна плата складе 529 грн./га замість колишніх 17,6 грн./га. Ще вищим буде платіж за землі багаторічних насаджень (сади).
Про це розповів аграрний юрист Володимир Мужевіч, повідомляє “Агропродсервіс”.
“Особливий удар буде завдано по тваринницькій галузі. Через зміни в податковому законодавстві орендна плата за землі під тваринницькими приміщеннями виросте більш ніж у десять разів. Наприклад, ділянка в 25 га обійдеться фермеру в 500 тис. грн. на рік. Такий фінансовий вантаж може поставити хрест на господарстві районів, зокрема, й області в цілому “, – зазначив експерт.
Зміни в Податковому кодексі стосуватимуться також і земельних ділянок житлового фонду, стоянок для транспортних засобів громадян, гаражно-будівельних кооперативів, дачно-садівничих товариств, які є неприбутковими. “Через нові нормативні оцінки землі орендна плата для цієї категорії юридичних і фізичних осіб зросте в кілька десятків разів”,
Він вважає, що Кабмін повинен розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про скасування нижньої граничної межі річної суми платежу за оренду землі та надати право органам місцевого самоврядування визначати її самостійно, як земельний податок.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь