Новини

В енергетиці надзвичайний стан: чого чекати далі?

16.02.2017   Коментарів: 0  

Знову зима і знову в нас надзвичайний стан. В енергетиці, адже   три тижні триває блокада залізничних шляхів, якими постачається вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. Внаслідок цього, декілька ТЕС опинилися на межі зупинки, а уряд був змушений ввести надзвичайний стан, який набирає чинності 17 лютого і триватиме протягом  місяця. Про що повідомили на сайті Кабміну.  То ж до чого призведе введення НС та до чого готуватися українцям?

Передбачається, що віяльні відключення почнуться через два тижні, адже через брак вугілля без них не обійтися. Торкнуться вони семи областей України. В першу чергу це стосується Харківської, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Сумської та Черкаської областей.  Якщо ТЕС перебуватиме в неробочому стані, відключати будуть спочатку промислові підприємства, а потім і житлові будинки.

Графік відключень світла для громадян поки що відсутній. Однак, враховуючи попередній досвід, мова може йти про дві години так званого «блекаута» в період найвищого навантаження – з 19 до 21 години. Також не виключено, що українців можуть чекати набагато триваліші “темні періоди” –  аж до 8 годин на добу. Втім, про їх тривалість  зобов’яжуть повідомляти місцеві адміністрації.

В цей період передбачається до мінімуму знизити використання вугілля антрацитовой групи. За словами міністра енергетики, запровадження надзвичайного стану буде спрямовано на мінімізацію використання вугілля антрацитовой групи на ТЕС для забезпечення стабільної роботи енергосистеми країни. Задекларованою метою є зниження використання антрациту на 300-350 тисяч тонн на місяць.

Блоки ТЕС будуть керуватися у ручному режимі. Введення надзвичайного стану надасть НЕК “Укренерго” можливість  визначати необхідність залучення блоків ТЕС в ручному режимі, що дозволить оперативно скеровувати резерви енергопотужностей ГК ТЕС.

Також буде запроваджена заборона експорту вугілля. За словами прем’єра В. Гройсмана, на період енергетичного НС передбачається блокування експорту вугілля. “Експорт заборонений де-факто, а де-юре – на період введення надзвичайних заходів, не може бути експорту”, – заявив прем’єр.

На думку експертів, надзвичайного стану можна було б уникнути, якби дії уряду були більш професійними. Якби опалювальний сезон планувався як слід, якби на ТЕС були створені необхідні запаси, то ніяка блокада не стала б енергетиці на заваді. А так, як сказав один політик:«Маємо те, що маємо».

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь