Новини

Українці будуть воювати в Сирії?

01.02.2016   Коментарів: 0  


Нещодавно британське видання «The Independent» опубліковало статтю про ймовірну участь України в військовій операції проти «Ісламської держави» на території Сирійської Республіки. Зокрема, видання акцентує увагу , що за даними їхніх джерел, Міністерством оборони України було розроблено план в кількох варіантах для потенційної військової допомоги у протидії терористам ІГІЛ в Сирії, який, начебто, планується обговорити під час візиту Ештона Картера, міністра оборони США, до Києва. Йдеться також про можливість залучення українських військових до наземних операцій. Так, видання визнає, що рішення про відправку військового контингенту повинно бути схвалене парламентом, а настрої в суспільстві вимагають зосередження уваги на військовому конфлікті на Сході держави. Так само, за цим може послідкувати неоднозначна реакція з боку європейців.

Проте, незважаючи на малоймовірність такого розвитку подій, на нашу думку, це може бути цілком реально. Дивіться самі: у США розуміють, що наразі тактична перевага у сирійському конфлікті на боці Росії, і це вже викликає обурення у американських можновладців, до того ж, ставить під сумнів їхнє реноме як «світових миротворців». Однак, направити військовий контингент до Сирії для участі у наземних операціях поки що у Білому домі не наважуються – наближаються президентські перегони і завчасний поспіх може обернутися фатальною помилкою. Європейці також не квапляться воювати у Сирії на суходолі, віддаючи перевагу цілком безпечним бомбардуванням з повітря.


Натомість українці є привабливим варіантом – за досить невисоку платню (а українські військові за участь у миротворчих місіях завжди отримували найменше) Захід отримає цілком боєздатні підрозділи, які будуть виконувати їх плани (ні в кого ж немає сумніву, що у разі такого розвитку подій до боротьби з ІГІЛ залучать найкращі українські підрозділи?!) До речі, бойовий досвід в українських воїнів вже мається чималий. Свого роду це буде відповідь росіянам і створить певну противагу їхній присутності у Сирії. Та й українські високопосадовці, можна сподіватися, за таке рішення обділеними не залишаться, отримавши чималі суми на власні рахунки від щедрих західних покровителів. Європейцям також залишиться лише порадіти – на них зменшиться тиск щодо необхідності відправки та утримання військових контингентів.

Все це наводить на думку, що комусь ну дуже хочеться, щоб українців стало дедалі менше, та от біда, вони й досі пручаються. Розв’язали конфлікт на Сході – але час від часу напруга там все ж сходить нанівець. Створюють умови «соціального геноциду»: тарифи на послуги ЖКГ, ціни на продовольство, на ліки, тощо, проте українці будь-що прагнуть вижити. Черговий крок – залучити їх до боротьби з екстремістами. Й військових поменшає, бо на війні без втрат не буває, й загрози терористичних актів в країні з боку представників «Ісламської держави» чи їх прихильників значно зростуть.

Однак хочеться вірити, що все це живе лише в уяві британських журналістів, й описане на шпальтах видання не отримає втілення в життя. Будемо сподіватися, що в української влади вистачить здорового глузду не втягувати країну і націю в черговий конфлікт з прогнозованими негативними наслідками.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь