Новини

Українські землі: продавати чи ні?

03.03.2016   Коментарів: 0  

Українські землі: продавати чи ні?Нещодавно зроблена заява Арсенія Яценюка, що Уряд планує розпродати 1 млн гектарів державних земель викликало чимало нарікань з боку суспільства та експертів. Проте знаходяться й такі, котрі вважають, що нічого страшного в цьому немає, мовляв, в усьому цивілізованому світі існує ринок землі. Так, наприклад, цілком підтримують ідею зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення експерти-юристи. Зокрема, представник юридичної фірми Lex Associates Іван Трофименко, стверджує, що наразі підстав забороняти продаж земель немає, адже у багатьох оформлено право власності, проте реального права використати цю власність на власний розсуд, як то продати, немає. До речі, на думку юриста, сповіді про те, що прийдуть іноземці і скуплять всю землю – це абсурд.

Що ж, на думку Насіба Рагімова, Голови громадської організації “ВО “ЗАХИСТ НАЦІЇ”, воно й не дивно, що з лав юристів лунають такі гасла, адже для них це безумовний плюс. Побільшає роботи при укладанні та здійсненні угод, юридичного супроводу, а отже і нові можливості для збільшення власного заробітку.

Українські землі: продавати чи ні?

Натомість є і інша ситуація, вважає Насіб Рагімов. Адже коли мова йде про аукціони з продажу земель – то навряд чи звичайні українці, фермери чи власники невеликих агропідприємств будуть здатні конкурувати з гігантами-агрохолдингами. А там де немає конкуренції – там монополія та свавілля.

Так само, можна вважати популістськими заявами, що люди не здатні розпоряжатися землею через продаж. Річ у тім, що вартість українських земель значно занижена, порівняно з європейськими країнами. Натомість, в нас вкрай низькій рівень життя населення, тому спонукати людей до продажу своїх земель за копійки буде досить легко. Адже коли в людини немає чим заплатити за опалення чи купити хлібу, навряд чи її гріє думка, що вона власник чималого паю землі. Тож люди будуть радіти будь-якій копійчині, яку вдасться отримати за продаж.

Українські землі: продавати чи ні?

Що чекає на нас у такому випадку? Відповідь очевидна – ми будемо батраками (вважай –  «кріпостними») на власній землі. І чомусь зовсім немає впевненості, що у разі такої земельної реформи, ми отримаємо бодай якусь вигоду.

До речі, в пресі давно вже обговорюються думки, що такі «ініціативи» Уряду лобіюються американським капіталом.

Цікаво виходить, продавати фабрику «Рошен» не можна, а от позбутися за безцінь стратегічні підприємства та власної землі вважається за прогресивну реформу? Що ще нам готують «професіонали» з Грушевського та Банкової, за мовчазної згоди народних обранців?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь