Новини

Ціна на газ таки зросте: як зміняться тарифи для населення

12.09.2018   Коментарів: 0  

Нарешті стала відома нова ціна на газ для населення, про яку влада заздалегідь домовилися з МВФ – 8,5 тис. грн. за тис. куб, що на 23,5% дорожче, ніж зараз. Причому зростати вона почне вже з жовтня. Як це позначиться на тарифах, ми розбиралися разом з strana.ua

Екперти зазначають, що надбавка в 23,5% гарантує українцям зростання тарифів на опалення і гарячу воду з нового опалювального сезону. На їх думку,  тарифи зростуть приблизно на 19%, адже кожна додаткова гривня в ціні на газ – це 80 копійок в тарифі на тепло і гарячу воду.

Зокрема, на думку екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, тарифи зростуть на 15-17%.  Зараз газ, який йде на потреби населення (на опалення і гарячу воду) НАК “Нафтогаз” відпускає теплокомуненерго за фіксованою ціною в 6,9 тис.грн./тис. куб.м. Цей тариф прописаний у постанові Кабміну №187. Документ був прийнятий навесні 2017 року строком на рік. Але з весни 2018 року його кілька разів продовжували (в останній раз – до жовтня 2018 року). Тому виходячи з цієї ціни на газ, сформовані діючі тарифи, які в кожному населеному пункті різні.

Наприклад, в столиці з серпня цього року для “Київтеплоенерго” встановлено тариф на опалення 30,2 грн./кв.м (в будинках без приладів обліку) або 1337 грн./гкал у багатоповерхівках з лічильниками, а на гарячу воду – 74,5 грн./куб.м. За опалення середньостатистичної двокімнатної квартири за цим тарифом потрібно було б заплатити трохи більше 1,5 тис. грн. в місяць. Однак після підвищення ціни на газ за опалення доведеться викласти близько 1,9 тис. грн. Гаряча вода також подорожчає з нинішніх 74,5 грн./куб. до 89,5грн. Усього ж за тепло і гарячу воду киянам доведеться переплачувати в середньому близько 1 тис.грн. на місяць.

Окреме питання – що буде з субсидіями. З одного боку, потреба в них значно зросте. За оцінками  економіста Віктора Скаршевського, на це додатково знадобиться не менш 10-15 млрд. грн. А всього в наступному році на компенсації населенню по ЖКГ знадобиться не менше 80-85 млрд. грн. Тому закладених в головному кошторисі країни на наступний рік 71 млрд. грн. явно не вистачить.

“Частина грошей на субсидії та інші соціальні програми піде з траншу МВФ, який ми зараз чекаємо і заради якого, власне, підвищуємо ціну на газ. Ну а решта закладуть в тариф і візьмуть з гаманців українців, які на субсидії не претендують”, – пояснює Скаршевський.

Таким чином питання з субсидіями залишається поки що незрозумілим. З одного боку, потреба в них зростає через підвищення тарифів, однак з іншого – влада взяла курс на зменшення армії їх отримувачів. Тож залишається нез’ясованим, скільки ж сімей буде отримувати допомогу і чи вистачить грошей на всіх.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь