Новини

Тотальний облік: українців зобов’язали встановити лічильники

01.08.2017   Коментарів: 0  

Хто за це заплатить, чи зміняться суми в платіжках і як це запрацює

Президент підписав закон “Про комерційний облік комунальних послуг”, який  зобов’язує встановити лічильники на всі житлові та нежитлові будівлі. Разом з “Сегодня” ми спробуємо відповісти на основні питання, які хвилюють українців.

Якщо в будинку лічильники відсутні, хто їх повинен встановлювати та за чий рахунок?

Відповідно до закону, до 01.10.2018 р. в усіх житлових будинках повинні бути встановлені лічильники на тепло і воду. Цей обов’язок покладено на постачальників – вони встановлюють прилади обліку, а споживачі протягом 5 років повертають гроші. На жаль, гроші це чималі. Наприклад, вартість теплового лічильника на багатоповерхівку коливається в межах 50-70 тисяч грн.

При цьому в законі зазначено, що органи місцевої влади можуть за власним бажанням сплачувати за установку лічильників на будинках. В багатьох містах вже зараз працює програма співфінансування: частину коштів  виділяють постачальники послуги, решту – місцева влада. Крім того, українці також повинні встановити й індивідуальні прилади обліку.

Тобто доведеться п’ять років додатково сплачувати за лічильники?

Ні. У більшості випадків в цих програмах вже закладені кошти на установку лічильників. Як пояснюють в громадянській мережі “Опора”, українцям не доведеться купувати лічильники, так як їх вартість в більшості випадків вже закладена в тариф.

Чи можна відмовитися від встановлення лічильника на будинок?

Відповідно до закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, будинкові лічильники на воду і тепло повинні бути встановлені обов’язково. А якщо мешканці будинку будуть перешкоджати, прилади обліку можуть встановити через суд. А ось лічильник на газ необхідно встановлювати поквартирно – газові компанії повинні обладнати лічильниками всі домогосподарства до 1 січня 2018-го.

Коли будуть лічильники на всі комунальні послуги, чи будемо сплачувати менше?

Ні. Якщо без лічильника платили за нормативом, то з лічильником доведеться платити за те, що використали. Може з’ясуватися, що насправді будинок споживає більше тепла, ніж передбачено нормативом. В такій ситуації, після встановлення лічильника, суми в платіжках можуть зрости. Найчастіше таке трапляється в енергонеефективних будинках і там, де приміщення опалюють до температури в 25-26 градусів.

Навіщо тоді потрібні лічильники?

В переважній більшості випадків встановлення лічильників дозволяє сплачувати дійсно менше за тепло, електроенергію, газ та воду, адже лічильник фіксує реальний обсяг споживання енергоресурсів. Ось цими витратами споживачі і зможуть управляти самостійно. Якщо обсяг споживання розраховується тільки за нормативами –  спроби економити енергоресурси до зменшення сум в платіжках не призводять. Сам по собі лічильник енергію не економить, а дисциплінує споживачів та стимулює їх до більш раціонального використання енергоресурсів.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь