Новини

Свята Трійця або Зелені свята

28.05.2018   Коментарів: 0  

День Святої Трійці для християн є одним з головних релігійних свят, яке відзначається щорічно в різні числа, але завжди на п’ятидесятий день після Великодня.

День Святої Трійці – день народження християнської церкви, яка на Сіонській горі знайшла свій перший храм, перших звернених і проповідників. Троїцький тиждень в народі ще називали Зеленим, Гряним або Клечальним, тому він отримав назву Зелених свят. Згідно традицій, в ці дні віруючі йлуть на церковну службу, приймають гостей, відвідують рідних. Обмежень для страв немає. Єдина традиція – коровай, який символізує єдність сім’ї.

Зелені свята  чекають з нетерпінням, адже це радісне свято на межі весни і літа, що поєднало християнські канони та язичницькі традиціі, як, власне, майже кожне традиційне свято.   

В ці дні українці прикрашають свої оселі запашними рослинами, зеленими гілками, пахучими польовими квітами. Нині прийнято розкладати на підлогу або ставити у вази так зване “зілля”. Які трави святять на Зелені свята? В першу чергу квіти, в основному польові, та букети, складені з пахучих трав і зелених гілок дерев: берези, липи, клену, дуба, горобини, а також аїру, м’яти, меліси, любистку тощо. Підлога в домі засипається свіжою травою, яка на Трійцю володіє особливою силою – захищає дім від темних сил. 

Раніше в цей день було прийнято влаштовувати масові гуляння – така програма була частиною обрядів. Молоді люди співали пісень, водили хороводи, розпалювали багаття та, навіть, ворожили. У цей день юнаки з усією серйозністю вибирали для себе наречених. Але варто зауважити, що і дівчатам це не заборонялося, вони також могли вибирати собі нареченого. Для цього незаміжні дівчата плели вінки і покладали їх на голови своїх обранців. Такий обряд на Трійцю вважався свого роду заручинами.

Цікаво, що по погоді на Трійцю можна було зробити прогноз наперед. За прикметами, якщо в свято йде дощ, то літо буде врожайним, грибним і теплим. Поганою прикметою на П’ятидесятницю вважали спекотну погоду –  літо обіцяє бути посушливим. Ці прикмети на Трійцю варто запам’ятати, так як вони ще жодного разу не передбачали неправдивого майбутнього.

То ж бажаємо Вам зустріти Святу Трійцю у піднесеному настрої, зі світлими помислами та намірами.  Нехай це свято надихає Вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує кожному сімейний затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь