Новини

Сьогодні День Святого Миколая Чудотворця

19.12.2018   Коментарів: 0  

19 грудня за православним календарем – день пам’яті Миколая Чудотворця, одного з найшанованіших святих. Його знають і шанують Схід і Захід, і християни і навіть іновірці. Через віки, крізь призму історичних подій люди продовжують звертатися до Миколая, як до заступника і помічника.

Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі у ІІІ столітті до Різдва Христового у заможній та побожній родині. Хоча він належав до аристократії, світське життя його ніколи не захоплювало. З дитинства не цурався знедолених та скривджених, а ставши дорослим, обрав священицький шлях та  з часом став архієпископом. Отримавши після смерті батьків спадок, він роздавав його бідним та нужденним. Саме тому ще за життя його почали називати «батьком сиріт, вдів та знедолених». І навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

Вшанування святого прийшло на землі Русі разом із християнством. Поряд з іконами Ісуса Христа та Богородиці образ чудотворця був у кожній сім’ї. Згодом, з виникненням українського іконостасу, він стає обов’язковим елементом в кожному іконостасі. Його поряд з Богородицею, вважали своїм особливим заступником запорізькі козаки.

Що обов’язково треба зробити в День Миколая Чудотворця:

– Сходити  разом з сім’єю в церкву і помолитися до Миколая Чудотворця;

– Будьте особливо щедрими та роздавайте нужденним  милостиню. Допоможіть тим, кому це необхідно. Чим більше добрих справ ви зробите, тим більше здоров’я вам подарує Чудотворець; 

– Віддайте усі позичені вами раніше кошти; 

-Якщо ви перебуваєте з кимось у сварці – це найкращий час, щоб помиритися і відновити стосунки;

– Загадайте заповітне бажання, а Миколай Чудотвориць посприяє його здійсненню.

А ми щиро вітаємо Вас із Днем Святого Миколая. Сердечно бажаємо  здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті. Щастя та злагоди Вам і вашій родині!

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь