Новини

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15.02.2016   Коментарів: 0  

15-lyutogo-den-vshanuvannya-uchasnikiv-boyovih-diy-na-teritoriyi-inshih-derzhavНа офіційному рівні відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року цей день присвячено вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Але і раніше, і зараз, ми згадуємо, що сьогодні річниця виведення радянських військ з Афганістану. 27 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ залишила територію держави Афганістан. У цей день скінчилася найбільш тривала і масштабна участь військового контингенту за межами СРСР.

15-lyutogo-den-vshanuvannya-uchasnikiv-boyovih-diy-na-teritoriyi-inshih-derzhavВсього в афганській операції взяло участь 546 тисяч військовослужбовців, з яких понад 160 тисяч – українці. Загинуло і пропало безвісти  понад 14 тисяч осіб, з яких – близько 2,5 тисяч – вихідці з України. Поранення отримали більше 8 тисяч наших співвітчизників, а близько 5 тисяч з них повернулися додому інвалідами. Зараз це лише «сухі» статистичні дані, однак за цим стоять – біль, сум, трагедія…

З тих пір, пройшло досить багато часу. Однак, кожного року 15 лютого колишні «афганці» збираються біля памя’ятника загиблим учасникам бойових дій. В цей день вони одягають  військову форму і ордени, покладають квіти та згадують загиблих товаришів. А ще, для них це привід побачити один одного живими, адже  поранення, контузії та супутні хвороби дають про себе знати.

15-lyutogo-den-vshanuvannya-uchasnikiv-boyovih-diy-na-teritoriyi-inshih-derzhavОднак, незважаючи ні на що, «афганське братство» продовжує залишатися в авангарді подій. Вони були серед перших на Майдані та знаходилися на передовій АТО, захищаючи суверенітет України та її цілісність.

Ми дякуємо усім, хто в мирні части пройшов через «гарячі точки», забезпечуючи мир та спокій в країнах перебування. Ми молимося за тих, хто ризикуючи своїм життям, виконував свій обов’язок до кінця. Ми вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся. Ви – це гордість України та нації! Ми пишаємося Вами!

Згадаймо бої. Згадаймо загиблих.

Шануймо батьків наших рідних. Пониклих

В журбі за синочком, що смерть там знайшов…

Геройски загинув! У вічність пішов!…

 

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь