Новини

Підвищення зарплат очікувати не варто: зростатимуть тільки ціни

14.06.2017   Коментарів: 0  

Уряд не планує підвищення зарплат в бюджетній сфері в поточному році. І не очікує її збільшення в реальному секторі економіки. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на прес-конференції для регіональних ЗМІ..

“Середня зарплата по країні до кінця року перевищить 7 тис. грн, мінімальна зарплата – 3200 грн.  Однак, в наступному році мінімальна зарплата зросте.”, – пообіцяв прем’єр.

В.Гройсман зазначив, що ключовою передумовою зростання зарплат стане стимулювання створення нових робочих місць через розгортання інфраструктурних проектів, підтримки промисловості і збільшення можливостей регіонів.  За його словами, програми підтримки вже працюють в агросекторі, фармацевтичній галузі, машинобудуванні. А найближчим часом уряд пообіцяв надати проект закону, спрямованого на проведення швидкої модернізації і переоснащення підприємств.

Однак, як вважає низка експертів, українська економіка залежить не тільки від уряду, політиків, бізнесу, а й безпосередньо від зовнішньої кон’юнктури. Війна на виснаження на сході країни стримує розвиток більшості її секторів, а перманентні ембарго Росії негативно впливають на відносини з іншими зовнішньоторговельними партнерами. Тому оптимістичні заяви українських чиновників далеко не завжди відповідають дійсності.

Основні ризики української економіки – це зростаючий дефіцит торгового балансу, дворазове збільшення витрат на погашення і обслуговування боргу, зростання державного боргу, в тому числі за рахунок випуску ОВДП на докапіталізацію Приватбанку, і збільшення дефіциту держбюджету, що потенційно сприятимуть розгону інфляції. Крім того, все ще надто високими залишатимуться геополітичні ризики і ризики політичної нестабільності всередині країни.

Зростання ВВП в найближчі роки якщо і буде відбуватися, то перш за все за рахунок природного відновлення економіки після провалу в 2014-15 рр. Однак відновлювальні темпи зростання будуть невеликим. Шанси на прискорене зростання економіки є, але реалізація цих шансів можлива лише за умови проведення серйозних структурних реформ.

З одного боку хорошою новиною є те, що повинно припинитися шокове зростання комунальних тарифів, так як вартість газу для населення вже досягла паритету з ціною імпортного газу. З іншого боку, збереження високих темпів інфляції вище 10% обмежить зростання споживання. Українська економіка продовжить стагнувати й надалі, а бізнес і люди – виживати. Тому ніяких проривів в економіці, а з ними зростання зарплат, ні в цьому, ні в наступному році очікувати не варто.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь