Новини

Новорічна казка для українця

21.12.2015   Коментарів: 0  

novorichna_kazНапередодні новорічних свят трохи вщухли владні баталії. Немомітно поїхав Байден, Барна не виніс Яценюка з Ради, Саакашвілі з Аваковим так і не з’ясували до кінця – хто з них українець. Депутати з Урядом таки не прийняли ані нового Податкового кодексу, ані бюджету. Попри все це, країна готується святкувати. Адже така купа негараздів, що спіткала нас у цьому році, як ніколи викликає бажання хоча б на хвилинку відволіктися і побачити свято. Ми дійсно вміємо святкувати і забувати в ці моменти про наші щоденні злидні. Але відчуття недомовленості не полишає. Бо справді рушійних змін на краще ми не дочекалися. Так, гривня після «гойдалок» на початку року втрималась більш-менш стабільно. Проте банки ліквідовувалися, інфляція росла, комунальні тарифи підвищувалися. Війна на Донбасі триває. Корупційні схеми процвітають. Заради кортежів Прем’єра знову зупиняють весь Київ. Правоохоронна система окрім гучних змін назв та очільників ні на йоту не стала краще. Тарифний Майдан змінює Майдан колишніх правоохоронців. І так далі. І знаєте хто в цьому винен? Ні, не Путін – бо він там, а ми тут. Ні, не Порошенко, бо він як був олігархом, який прагне збагачення, таким і залишився. Ні, не Яценюк, бо окрім красиво говорити, він більше нічого не вміє. Винуваті – ми з вами. Бо залишаємося безвідповідальними до своєї долі і долі країни. Бо як голосували «за гроші», так і голосуємо. Бо як вірили популістським лозунгам політиків, так і віримо. Бо як звинувачували у своїх бідах всіх окрім себе, так і продовжуємо. Як чекали на месію, який за одну мить все владнає, так і чекаємо. Бо не будуємо і відновлюємо в себе, а дивимося – що там в сусіда згоріло.

«Всякий народ имеет такую власть, какую заслуживает».

Не народ для влади, а влада – для народу. Усі, хто причетний до «державної машини» повинні чітко усвідомити: допоки дієш в інтересах народу – працюєш, переступив межу – до побачення.

Немає бажання напередодні свят давати невтішні прогнози, тому лиш відзначимо, що не розпочав зміни в собі, не варто чекати на зміни в країні – буде і долар по 70, і «відкати», інфляція, чергові мобілізаційні хвилі та інше. І все це буде мати назву «реформ», «економічного зростання», як це описано у нещодавньому звіті Уряду.

Тож підіймаючи келихи в новорічну ніч, не забувайте – казку роблять люди!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь