Новини

Нова українська школа: яких змін очікувати з 1 вересня

01.09.2018   Коментарів: 0  

Зміни торкнуться зокрема молодшої школи, в першу чергу першокласників. Відтепер дітей будуть вчити не тільки читати і писати, а також активно здобувати соціальні навички: правила комунікації, емоційний інтелект та багато чого іншого.

 Що чекає першачків?

 1 вересня всі першокласники України розпочнуть навчання за стандартами нової української школи. Найважливішою зміною стане орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування кожного школяра до єдиної навчальної системи, адже сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію і для них не підходить та система, яка існувала раніше.

 Школа для всіх

  Ще одним важливим моментом освітньої реформи є те, що українська школа стане інклюзивною. Це означає, що будуть враховуватися потреби кожної дитини окремо, незалежно від стану її здоров’я  та розвитку. Відтепер діти не будуть підлаштовуватися під шкільну програму вивчення предметів, а будуть враховуватися їхні індивідуальні можливості і здібності. Крім того, на перший план виступає отримання соціальних навичок: вміння працювати в команді, висловлювати свої емоції і думки, знаходити рішення для складних завдань.

Навчальний простір 

Ще однією важливою зміною буде соціальне орієнтування, тобто основним стає комунікація дітей, їхній емоційний розвиток, а не підручники. Тепер заняття за підручниками буде лише частиною процесу, а не його основою. Перебудовується спільний простір школи, адже саме він має стати частиною навчання і розвитку дитини.

 Домашніх завдань у школі не буде, все, що потрібно для освоєння і закріплення програми, дитина буде робити в стінах школи, разом з вчителем і однокласниками. Замість табелів батьки отримуватимуть свідоцтво досягнень, в якому буде надано характеристику їхньої дитини, а не оцінки.

  Щоранку вчитель буде зустрічати дітей у неформальній обстановці, вони будуть обговорювати плани на день, ділитися емоціями, наприклад, від минулих вихідних. Це допоможе налаштувати дитину на навчання і поліпшити комунікативний процес.

  У Міносвіти наголошують, що нова реформа покликана зробити сучасних дітей інтелектуально гнучкими, щоб вони з легкістю могли вписатися в реалії сучасного суспільства.  

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь