Новини

Невтішні перспективи: в Україні може зникнути дешевий імпорт

22.08.2017   Коментарів: 0  

В Україні може значно поменшати імпортних товарів. А те, що буде завозитися – значно подорожчає, адже влада має намір проводити більше антидемпінгових розслідувань. Та й  вітчизняні виробники активно лобіюють запровадження законодавчих бар’єрів для іноземних конкурентів. Днями Міністерство економічного розвитку і торгівлі винесло на громадське обговорення низку законопроектів щодо захисту українських виробників. Зокрема, «Про захист національного товаровиробника від демпігового імпорту», ​​«Про захист національного товаровиробника від субсидованного імпорту», ​​«Про внесення змін до Митного тарифу України» та ін. Як повідомляє hyser.com.ua., законопроекти були розроблені МЕРТ при підтримці проекту технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та, як стверджують чиновники, «за участю провідних міжнародних експертів».

Обґрунтування необхідності прийняття  цих документів у МЕРТ одне – українським виробникам і так живеться несолодко, а постачання в нашу країну дешевого імпорту для них ще більше погіршує ситуацію. Тому автори пропонують більш активно застосовувати такий інструмент, як  антидемпінгові та антисубсидіарні розслідування. Тим більше, що вже прописані нові правила розслідувань, зокрема таких, як обов’язок для імпортера вносити грошовий депозит з рахунок майбутньої сплати податків або штрафів, можливість брати участь в розслідуванні всіх зацікавлених сторін, включаючи представників місцевого бізнесу та ін. Наприклад, якщо імортера звинуватять у демпінгу, він повинен буде сплатити антидемпінгове мито – суму спишуть з податкового депозиту.  Конкретні розміри мит будуть затверджені Кабміном окремим регуляторним актом. В МЕРТ стверджують – так як зараз в Митному кодексі не прописаний механізм запровадження депозитів, державний бюджет за 2 роки (з 2014 по 2016) недоотримав антидемпінгових мит більш ніж на $ 30 млн.

Варто зазначити, що андідемпінговие розслідування широко застосовуються в міжнародній практиці. Та й українські постачальники не раз ставали «підозрюваними» в цих розслідуваннях. Зокрема, через подібні звинувачення, нас змушували сплачувати по суті загороджувальні мита на металлопрокат та продукти харчування в США, Китаї, ЄС. Також і Україна в різні роки проводила власні розслідування проти імпортних авто, шоколаду, хімічної сировини.

Отже, у разі прийняття нових законопроектів, під загрозою може опинитися чимало імпортних товарів.  І в першу чергу – продукти харчування. Немає сумнівів, що наші контролюючі органи знайдуть привід причепитися, зокрема, до дешевого китайського одягу та взуття, на які вже давно нарікають вітчизняні виробники. А це означає, що потрапивши до «чорного списку» ці  товари або ж зростуть у ціні, або ж чимало імпортерів будуть змушені зовсім відмовитися від цих поставок.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь