Новини

«Націоналізація» Донбасу: можливі наслідки…

02.03.2017   Коментарів: 0  

Після транспортної блокади, яка триває вже майже місяць, в так званих самопроголошених республіках з’явилася загроза введення “зовнішнього державного управління” на підприємствах з українською юрисдикцією. На думку експертів, поки що прогнозувати розвиток подій складно: немає достатньої інформації, залишається нез’ясованим, чи дійсно підприємства “націоналізуються” або це імітація, тощо. Однак, зпрогнозувати деякі наслідки вже можливо.

За інформацією «КП», втрати бюджету будуть значними.  За попередніми підрахунками, мінімальні втрати тільки в металургії сягнуть до 4 млрд.грн., а загальні втрати  – до 30 млрд.грн. на рік. Причина в тому, що  юридична особа (ДТЕК) зареєстрована в Україні, фактично не зможе здійснювати підприємницьку діяльність, оскільки втратить управління над підприємствами, що знаходяться на непідконтрольній території, а надходження  в бюджет з непідконтрольних територій будуть заблоковані. Як наслідок, це призведе до падіння економіки. В найкращому випадку, рівень ВВП залишиться на нульовій позначці. Ще одним негативним наслідком будуть проблеми, що виникнуть з підприємствами, пов’язаними єдиними виробничими процесами. На думку експертів,  “націоналізовані” підприємства, швидше за все, зупиняться. Однак, паралельно з ними зупиняться і українські підприємства, що пов’язані з ними технологічно.

Для українців негативні наслідки «націоналізації» будуть означати подальше зростанні цін, тарифів та валютного курсу.  Внаслідок блокади, вугілля буде надходити в Україну іншими шляхами, ймовірніше через територію РФ, що значно підвищить вартість логістики, і, як наслідок, самого вугілля. Позбувшись вугілля власного видобутку, ДТЕК втратить головне джерело своїх надприбутків. Тому, з метою уникнення банкрутства, скоріш за все буде підвищувати тарифи. Така ж ситуація складеться з електрикою, аждже зміниться розклад і на енергетичному ринку.

Не обминуть негативні наслідки «націоналізації» і валютний курс. Валютні надходження значно знизяться. Разом з тим,додаткове навантаження на імпорт призведе до того, що валюти для імпорту не вистачить. Її почнуть активно скуповувати, що може спричинити зростання курсу долара до 30.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь