Новини

Надійний та стабільний: як правильно обрати банк

06.07.2017   Коментарів: 0  

За останні декілька років банківська система в Україні зазнала чимало потрясінь. Збанкрутіло  понад 80 банків, а інформація щодо функціонування  існуючих частенько є вельми суперечливою. Не бажаючи виявитися черговими ошуканими вкладниками, чимало українців ламають голову, як правильно вибрати надійний і стабільний банк.

Разом з ukrnews24.net спробуємо розібратися, як же убезпечити себе і вибрати надійного партнера в особі банку.

Слід пам’ятати: головне – репутація. Тут для вас стануть в нагоді  оцінки незалежних експертів, які нададуть змогу зрозуміти, чи варто  тому чи іншому банку довіряти  свої фінанси.

З особливою ретельністю варто ставитися до відгуків незалежних рейтингових агентств, які неупереджено вивчають структуру і принципи роботи банків. При цьому кредитний рейтинг одного з міжнародних рейтингових агентств  є обов’язковим. За рейтингом можна визначити, як агентство оцінює платоспроможність, а значить і надійність банку. Якщо у банку відсутній рейтинг, це свідчить про те, що він з якихось причин не бажає, щоб хтось сторонній вивчав його звітність.

Особливу увагу звертайте на величину капіталу та досвід роботи. Безсумнівно чим більший капітал банку тим він надійніший. Є навіть вислів «Занадто великий, щоб збанкрутувати». Крім того, чим більший банк, тим з більшою кількістю інших банків він співпрацює і при його банкрутстві існує досить висока ймовірність «ефекту доміно» — банкрутства пов’язаних з ним банків. Держава в особі Національного банку буде всіма доступними методами рятувати такий банк.

А ще одним із важливих факторів є час, проведений банком на ринку банківських послуг. Чим довший час, тим вища надійність. Пам’ятайте,  ніколи не варто довіряти свої гроші банкам-одноденкам.

Також слід пам’ятати приказку про безкоштовний сир. Не варто гнатися за високими прибутками. Пам’ятайте, якщо відсоткові ставки визначеного вами банку вищі за середні по країні – варто насторожитися. Це може свідчити про те, що керівництво банку можливо має намір зібрати побільше коштів вкладників і покласти їх собі до кишені. Якщо маєте за мету зберегти свої кошти – не женіться за високими відсотками. Вони – вірна ознака ненадійності банку.

Ці прості рекомендації багато в чому допоможуть убезпечити вас при виборі  банку. Однак, зважаючи на існуючі в банківській системі реалії, 100% гарантії не надають. Тому радимо вам дотримуватися ще кількох корисних порад.

Виберіть для себе три, найбільш на ваш погляд, надійних банки. Таким чином, у разі банкрутства одного з них, ви зможете убезпечити себе від втрати усієї суми вкладених коштів.

В кожен з цих банків зробіть внесок в різних валютах: національній, доларах США і євро. Таким чином, при зниженні курсу однієї з валют і зростанні курсу іншої, ви або взагалі нічого не втратите, або мінімізуєте свої втрати.

Ми впевнені, що при дотриманні цих порад ви зможете зробити правильний вибір та убезпечити себе від фінансових втрат.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь