Новини

Мрія заробітчан: як безкоштовно перевести гроші з Польщі в Україну

26.09.2018   Коментарів: 0  

Нещодавно Центробанк Польщі провів опитування працюючих в країні українців скільки грошей вони заробляють та яким чином здійснюють їх переказ додому.  Результати цих досліджень ми з’ясовували разом з minprom.ua

Приблизно 50% заробітчан переводять гроші в Україну невеликими сумами, в середньому 1000-1700 злотих, найчастіше раз в два-три місяці (близько 40% респондентів), або щомісяця (20%). Необхідно зауважити, що 60% з них звикли перевозити гроші особисто, піддаючись ризику небезпеки в дорозі, а 15% переводять готівку через Westerm Union і Money Gram, які є одним з найдорожчих способів перекладу – тут комісія близько 5% для суми в 1000 злотих при переказі через відділення.

Однак прогрес не стоїть на місці і серед наших трудових мігрантів знайшлись  7-18% (залежно від регіону) активних користувачів банківських послуг. І що вражає – активно зростаюча динаміка, адже, наприклад, в опитуваннях  2015року українські респонденти взагалі не вказували банківські установи як спосіб переказу коштів. Варто відзначити, що найбільше користуються послугами банків більш схильна до інновацій молодь.

Цифри неспростовно підтверджують – завдяки формуванню доступних пропозицій польськими банками, наші заробітчани починають все активніше використовувати банківські перекази. І таких банків з’являється все більше – вони пропонують не тільки вигідні умови і спрощені процедури відкриття рахунків, а й спілкуються з клієнтами на  рідній мові не тільки у відділеннях, а й через україномовну інфолінію та в інтернет-банкінгу. Так, наприклад, польський Getin Bank обслуговує українською мовою більш ніж в 25 відділеннях. Також клієнти-українці можуть розраховувати на дистанційне оформлення рахунку і доставку карти кур’єром. Такі послуги вже є в Bank BG BNP Paribas, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK та інших.

І все ж вирішальним фактором зростання попиту на банківське обслуговування є вигідні пропозиції: переказ в Україну в середньому коштує від 10 до 30 злотих, однак декілька банків пропонують спеціальні умови. Наприклад, в Credit Agricole перший переклад SWIFT кожного місяця безкоштовний (потім діє комісія 0,25% мін. 40 злотих – макс. 250 злотих), Bank Pekao пропонує безкоштовні перекази в євро і доларах, а в Getin Bank можна безкоштовно перевести кошти в український «Ідея Банк».

Однак клієнтам слід враховувати на додаткові комісії, які буде сплачувати одержувач коштів в українському банку. Найвигіднішою в цьому плані є спільна пропозиція Getin Bank і Ідея Банку (Україна), яку розроблено комплексно – з урахуванням потреб клієнтів по обидва боки кордону. Відсутні і комісія за конвертацію валюти, і прихована курсова різниця, кошти конвертуються за вигідним міжбанківським курсом. Одержувач при розрахунках карткою нічого не платить, а якщо планує зняти готівку, то заплатить всього 1% комісії. Крім того, кошти будуть зараховані на наступний робочий день, на відміну від звичайних SWIFT-переказів, в яких ця процедура триває від двох до п’яти днів.

Найзручніший варіант для наших трудових мігрантів – отримувати зарплату на рахунок в польському банку, переводити частину родичам через інтернет-банкінг і при необхідності безкоштовно знімати готівку в усіх банкоматах Польщі. Цей сегмент буде і далі розвиватися, що дозволить клієнтам користуватися вигідними пропозиціями: швидшими і дешевшими перекладами, зручним онлайн-сервісом, якісним обслуговуванням і додатковими бонусами.

Необхідно зауважити, що основним фактором залучення заробітчан до обслуговування в банках залишається рівень їх фінансової грамотності. Тому перед фінустановами стоїть великий виклик: навчити клієнтів користуватися зручними і безпечними онлайн-сервісами та пояснити всі їхні переваги.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь