Новини

Мітинг під гаслом “За Ваші і наші права”

14.06.2016   Коментарів: 0  

Сьогодні представники громадської організації взяли участь в акції протесту вимушених переселенців та громадських активістів, що відбувалася біля будівлі Кабінету Міністрів України. Хвилювання та обурення громадян викликало прийняття змін до постанов, що стосуються соціальних виплат переселенцям із окупованих територій східної України та Криму (зокрема, № 509 та 637). Річ у тім, посилюються заходу контролю за призначенням та поновленням соціальних виплат. Особливу стурбованість викликають пункти щодо припинення соцвиплат у разі непроходження фізичної ідентифікації особи, оскільки у разі відсутності особи за місцем проживання та неповідомлення протягом 3 днів органу соцзахисту про своє проживання за фактичною адресою, зазначений орган може скасувати соціальні виплати. Теж саме відбуватиметься і у разі отримання від прикордонників інформації про перетин особою лінії розмежування. Все ц свідчить про порушення право на свободу пересування особи.

Хоча в Уряді своя думка – таким чином збираються “вивести на чисту воду” фіктивних переселенців, котрі отримують соціальні виплати по-шахрайські.

Та чомусь виникає думка, що коли йдеться про розкрадання мільярдів, то відсутні будь-які дії та механізми щодо запобігання, а коли йдеться про копійки на соціальні виплати чи про нові тарифи, то тут у влади фантазій та політичної волі вистачає. Так, не будемо заперечувати, можливо й є випадки зловживань щодо отримання соціальних виплат для переселенців, але впроваджувати такі «драконівські заходи»? І все це відбувається на тлі прийняття закону про реструктуризацію боргів бізнесу, коли ліквідуються один за одним банки, на які виділялись мільярди для рефінсування, коли податкова заборгованість «Укрнафти» сягає вже 11 млрд гривень, коли знято обмеження щодо розміру заробітних плат чиновників, придбання меблів, проведення поточних ремонтів у кабінетах органів влади, тощо.

До речі, причиною припинення соцвиплат, окрім передбачених законодавством, може бути також фізична відсутність особи за фактичним місцем проживання/перебування, вказаним у заяві про призначення (відновлення) виплат; дані Мінфіну за результатами верифікації; скасування довідки ВПО; подання Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Нацполіції, ДМС, Мінфіну тощо.

Поновлення виплат буде можливим знову ж таки, лише колегіально за рішенням комісії. Активісти та експерти підозрюють, що компенсацій за безвиплатний період, скоріше за все, на практиці не буде. Цікаво також те, що тим ВПО, кому саме скасували дію довідки, відновлюватимуть соцвиплати не раніше, ніж через 6 місяців з моменту їх припинення.

Прийняття Урядом змін до зазначених нормативних актів відбувалося врозріз з Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, яким було затверджено Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, оскільки приймалися без будь-яких консультацій та узгоджень. Навіть у пояснювальній записці до проекту акту було вказано, що він не потребує обговорення з громадськістю.

Таким чином, влада черговий раз поставила під сумнів своє піклування про добробут та рівень життя своїх громадян, тому зрозуміти обурення людей можливо. Як і те, що наслідками такої політики може бути соціальний вибух, оскільки авторитету влади стає дедалі менше.

ГО “ВО “ЗАХИСТ НАЦІЇ”

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь