Новини

Медичну реформу започаткували: чого чекати українцям…

24.10.2017   Коментарів: 0  

Верховна рада прийняла  медичну реформу. А разом з нею започаткувала  фактичне знищення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Якою відтепер буде українська медицина, ми розбиралися разом зі «strana.ua»

Безкоштовна медицина – на первинному рівні

Після запуску медичної реформи, безоплатною залишаться: невідкладна допомога, первинна медична допомога та паліативна допомога. Це  означає, що віднині безкоштовно прийме лікар первинної ланки або педіатр, надасть першу медичну допомогу і знеболювальні тим, хто потребує зниження болю при важких і смертельних захворюваннях.

Пологи і апендицит – по співплаті

Інший вид послуг – співплата, коли частину коштів сплачує держава, іншу частину – пацієнт. Вже точно відомо, що на співплату буде винесено так званий “другий рівень” – це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту, пологи). Самі пологи, якщо вони будуть протікати без ускладнень, будуть безкоштовними, але всі додаткові послуги – ліки, кесарів розтин, палата – повинна буде оплатити сама породілля. Як і самостійно добиратися до пологового будинку.

Повністю за гроші

На повністю оплачуваний пацієнтами рівень винесуть усю вузькоспеціалізовану медицину (так званий “третій рівень”): травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т.д.

Створення Національної служби здоров’я

Передбачається створення нового органу виконавчої влади – Національної служби здоров’я, яка одноосібно буде виконувати функції оплати, контролю та вибору медичних послуг. Також вона буде укладати договори про медичне обслуговування населення в рамках гарантованого державою пакета з установами охорони здоров’я будь-якої форми власності та фізичними особами-підприємцями.

Що ще зміниться

Більш широко буде задіяна практика впровадження європейських протоколів лікування, які будуть регулювати методи лікування і ліки, які виписує лікар. Наприклад зараз, якщо  пацієнт хворіє на пневмонію, його кладуть до стаціонару.  Відтепер, за європейськими протоколами, у разі пневмонії, лікар просто завітає до пацієнта додому і пропише два препарати – антибіотик і жарознижуючий.

А ще до бригад швидкої допомоги відтепер увійдуть тільки парамедики. Від нинішніх бригад вони будуть відрізнятися “скороченим” рівнем підготовки – на парамедиків перевчать фельдшерів, які зараз працюють в бригадах швидкої.

На думку народного депутата О.Богомолець:«На жаль, в законі не передбачено підвищення заробітних плат лікарям, також не прописаний конкретний план, який зробить медицину доступною і якісною. А те, що уряд називає реформою, призведе до закриття лікарень, до скорочення лікарів і до недоступності для людей високопрофесійної та якісної медичної допомоги – лікування інфарктів, інсультів, реабілітації, заміни суглобів, операції на очах і всього того, що ніколи не зробить сімейний лікар “.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь