Новини

Лікарняний по-новому і зростання тарифів: що зміниться з 1 жовтня

03.10.2018   Коментарів: 0  

З 1 жовтня українців чекає декілька важливих змін. Перевірки бізнесу, осінній призов до армії, зростання вартості залізничних квитків – що зміниться в жовтні, ми розбиралися разом з politeka.net

Масові перевірки бізнесу

У жовтні в Україні почнуть боротьбу з «сірою» зайнятістю та перевіряти роботодавців. За співробітників, які працюють без офіційного оформлення або отримують зарплати «в конвертах», роботодавцям відтепер  доведеться заплатити чималі штрафи. А найсерйозніша санкція передбачається за недопущення інспекторів до перевірки – до 390 тисяч гривень. Рейди фіскалів розпочнуться з 5 жовтня, причому перевірятимуть як великий бізнес, так і дрібних приватних підприємців.

Нові правила оформлення лікарняних

З 1 жовтня з’явиться нова форма заяви на оплату лікарняного. Запроваджується система оперативного інформування, за допомогою якої роботодавці зможуть передавати дані до Фонду соціального страхування для здійснення виплат співробітникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат постраждалим на виробництві.

Підвищуються ціни на залізничні квитки

З 1 жовтня “Укрзалізниця” здійснює другий етап підвищення тарифів на залізничні перевезення. Ціни на квитки зростуть на 12%, а вантажні перевезення в середині країни здорожчають на 22,5%. Так, наприклад, ціна  квитка на потяг «Інтерсіті +» другого класу «Київ-Одеса» зросте на 47,3 грн. – до 441,2 грн.

Ввімкнені фари

З 1 жовтня потрібно буде вмикати фари на заміських шляхах. Денні ходові вогні або ближнє світло фар доведеться вмикати і вдень. Це пов’язано зі зменшенням світлового дня і видимості автомобіля. Такий період буде діяти по 1 травня. Мета нововведення – підвищити безпеку на дорогах. Штраф, який загрожує водіям за недотримання вимоги, складатиме 425 грн.

Тарифи на газ

З 1 жовтня зростуть ціни на газ для промисловості. «Нафтогаз» збільшує тарифи в середньому на 9,7%. Для населення, а також для теплокомуненерго,  поки що підвищення ціни на газ не буде, принаймні, до 18 жовтня, так як до цього часу діють зобов’язання Кабміну з продажу газу населенню за зниженою ціною. Однак після 18 жовтня тарифи на газ, як очікується, зростуть відразу на 25%. Остаточне ж рішення буде прийнято після домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Тарифи на воду в Києві

В середині місяця в столиці здорожчає холодна вода і водовідведення. Новий тариф для Київводоканалу затверджений НКРЕКУ на рівні 19,6 грн./куб.м. (зараз – 16,7 грн./куб. м). Причиною зростання ціни на воду стало здорожчання електроенергії, реагентів, збільшення податків і зарплат співробітників. Також Київводоканал збирається більш активно боротися з боржниками – перекриттям каналізації.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь