Новини

Куди прямує Україна у 2016 році?

13.01.2016   Коментарів: 0  

Ви знаєте, можна скільки завгодно заглядати, що там поганого в Росії, розповідати, яким нищівним санкціям піддано її економіку, та глузувати як в черговий раз знизилася ціна на нафту. Проте це ну ніяк не позбавить нас від своїх, таких болючих, таких набридливих негараздів. Бо, на жаль, жодні новини про те, як в Росії знищують заборонену партію фруктів з Туреччини, чи м’яса з Євросоюзу, не нагодують простих українців, не обігріють їх житло, та не покладуть до кишені кровно зароблені копійки.

Про це можна пересвідчитися, поглянувши на результати соціологічного дослідження групи «Рейтинг», проведене в листопаді минулого року за підтримки уряду Канади. До речі, його ну ніяк не можна вважати фейком «кремлівської пропаганди». Згідно проведеного в рамках дослідження опитування, протягом останнього року 76% українських сімей відчули погіршення власного фінансового стану. При цьому, 40% опитаних заявили про значне погіршення, а 36% – про часткове. Натомість про деяке покращення фінансового стану розповіли лише 2%, про значне покращення – ніхто. У 20% українців стан фінансових справ не змінився.  Щодо підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей погіршення фінансового стану відчули 77% (40% – значне), деяке покращення зазначили менше 1% опитаних, значне покращення – ніхто. У 20% опитаних фінансовий стан не змінився.

Таким чином, можна стверджувати, що три чверті українців зазнали руйнівного впливу політики влади. Проте владні структури за минулий рік не зазнали істотних змін порівняно з 2014 – в нас ті ж самі Президент, Рада, Прем’єр, Уряд. То до якого покращення ми рухаємося? В який бік ми прогресуємо? Чи є сфера суспільного життя, про яку ми з упевненістю могли б сказати про якісно нові зміни?

Можна скільки завгодно згадувати, що в нас триває війна, що безпідставна агресія з боку РФ завдала суттєвої шкоди нашій економіці, промисловості, тощо. Але згадайте про Ізраїль, державу, яка й досі перебуває в оточенні ворожих до неї, за різними поглядами, країн. Там також громадяни живуть в постійній мобілізації, проте, зважте – ЖИВУТЬ, а не – ВИЖИВАЮТЬ!

Про хибність курсу нашої держави можуть свідчити й результати іншого опитування в рамках дослідження, згідно якого 70% українців переконані, що наразі країна рухається у невірному напрямку. При цьому лиш 15% вважають курс країни правильним. Ще 15%, як і раніше, не змогли визначитися з відповіддю. У той же час серед жителів неокупованої частини Донбасу не схвалюють курс держави 65% опитаних респондентів, схвалюють – 8%, не визначилися з відповіддю 27% опитаних.

То ж, наразі, постає цілком слушне питання – куди рухається країна? Відповідь очевидна. Але якщо корабель ми змінити не в змозі – бо то є наша земля і держава, то питання щодо рульових – їх компетентності та професіоналізму, відносно здатності вивести країну з кризи, залишається відкритим.

Використані матеріали соціологічної групи “Рейтинг”

 

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь