Новини

Коли безвізово поїдемо в Європу?

25.04.2016   Коментарів: 0  

visa-ua

Вже більше двох років українське інформаційне поле турбує питання безвізового режиму України з ЄС. Наразі вже ратифікована Угода про Асоціацію, в рамках якої теж розглядався безвізовий режим, що дозволяє з перспективою очікувати на рішення Європарламенту та Європейського Союзу у найближчі три місці. Відзначимо, що насправді діалог про лібералізацію візового режиму України та ЄС розпочався ще у 2008 році на Паризькому саміті. З 2010 року розпочалося виконання «Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму». Станом на сьогодні, комісія Європарламенту внесла на розгляд пропозицію щодо виключення України зі списку країн, громадяни яких в обов’язковому порядку отримують візи для в’їзду на територію країн Шенгенської зони. Рішення Європарламенту слід очікувати найближчим часом. Фахівці громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДАННЯ «ЗАХИСТ НАЦІЇ» спробували проаналізувати, що зміниться в разі позитивного висновку?

По-перше, не слід сприймати безвізовий режим як можливість їхати куди завгодно і коли завгодно. Адже, насправді, скоріш за все, це буде можливість в’їхати на територію країн Євросоюзу без отримання візи на строк до 90 діб протягом півріччя. Можливо дане правило буде дещо видозмінено.

Щодо виїзду на роботу або на навчання – що безумовно дуже турбує велику частину населення, то тут кардинальним чином нічого не зміниться. Адже доведеться все одно отримувати робочу візу, збирати пакет документів. Плюс в тому, що можна буде відвідати країну призначення, провести перемовини з потенційним роботодавцем, провести якісь підготовчі дії. Теж саме стосується і навчання – отримання візи ніхто не скасує.

До речі, ті хто працюють нелегально можуть дещо зітхнути з полегшенням – потрапити до ЄС стане простіше, а проте і ризиків стане більше. Оскільки рівень терористичної загрози призвів до вкрай жорсткого прикордонного контролю, то ж ситуація коли вам відмовлять у в’їзді прямо в аеропорту країни призначення цілком ймовірно. До речі, вона трапляється навіть зараз – із наявною візою.

Для українців, що планують їздити в Європу в якості туристів, це безумовно великий плюс, оскільки відпаде необхідність отримувати візу, лише одноразово проінвестував в біометричний паспорт.80496 Це також дозволить суттєво економити на послугах туристичних агентств – адже подорожувати Європою все ж набагато простіше ніж поїхати в умовний Єгипет або Туніс.

Позитивно це й для підприємництва, яке здійснює торгівлю товарами з ЄС у невеликих розмірах (зростає можливість частіше їздити закордон та ввозити товар невеликими партіями).

Не слід звичайно забувати й про ризики, які ми вже описували. Європі та прикордонникам європейських країн ще слід звикнути до «безвізових» українців. Безумовно, це відбудеться не відразу. Тож поки інші кинуться отримувати біометричні паспорти, штурмуючі відділення міграційної служби та сервісні центри, все ж радимо перечекати цей час або спробувати отримати мультивізу на рік.

До речі, цього літа пройде футбольний Євро-2016 у Франції, в якому прийме участь і українська збірна, тож сподіваймося, що Європейський Союз не буде зволікати з рішенням про скасування віз і число українців, що будуть підтримувати наших футболістів на французьких стадіонах, значно зросте!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь