Новини

Карати за борги будуть по-новому: “Нафтогазу” дозволили відключати газ взимку

04.11.2018   Коментарів: 0  

З 1 грудня українців за борги по комуналці зможуть відключати від тепла. НАК “Нафтогаз”, згідно з оновленими нормами Кодексу ГТС, отримав право припиняти постачання блакитного палива. Якщо раніше в опалювальний сезон це  було заборонено, з наступного місяця ситуація змінюється. Хто може залишитися без опалення взимку і як каратимуть боржників, ми розбиралися разом з dialogs.org.ua

Відповідно до звіту компанії, постачальники комунальних послуг заборгували “Нафтогазу” 23,9 млрд грн. І якщо за існуючими правилами відключати блакитне паливо НАК «Нафтогаз» не мав права, з 1 грудня завдяки оновленим постанови Кабміну і Кодексу ГТС ситуація змінюється – компанія таке право отримує. В результаті частина українців може взимку залишитися без централізованного опалення. Причому якщо відключать ціле підприємство, без тепло ризикують залишитися навіть ті, хто справно платять постачальнику.

Таким чином, щоб не залишитися без газу, постачальник повинен виконати одну з двох умов: – як мінімум на 90% розрахуватися за спожитий газ або підписати з “Нафтогазом” договір реструктуризації боргу. Якщо умови не будуть виконані, газ не дадуть, а користування буде вважатися несанкціонованим відбором, тобто злодійством. “Нафтогаз” буде направляти листи операторам, які протягом трьох днів повинні будуть припинити використовувати блакитне паливо.

У Нацкомісії в сферах енергетики і комунальних послуг неофіційно пояснюють: відключення населення в зимовий період – крок непопулярний. Однак на нього довелося піти. Це було одним з ключових вимог “Нафтогазу” під час затвердження нового Кодексу ГТС. Раніше глава комісії Оксана Кривенко в інтерв’ю OBOZREVATEL заявляла, що закон забороняє відключати тепловиків від газу взимку, тепер же ситуація змінилася – ті, хто не платить, ризикують залишитися без тепла.

Найбільше за газ заборгували підприємства-постачальники комунальних послуг в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській і Одеській областях. Тому будь-який з цих регіонів в разі, якщо підприємства не будуть вчасно сплачувати за газ або відмовляться підписувати договір реструктуризації, може частково залишитися без гарячої води і тепла.

НАК «Нафтогаз» попередив всіх контрагентів: працювати доведеться за новими правилами. Головний принцип яких: не можна користуватися газом, якщо за нього не платите. Тому вже з 1 грудня стабільна подача тепла залежатиме і від простих споживачів. Тому що ті, хто не платить, можуть спровокувати відключення комунальних послуг в цілих районах.

За даними Державної служби статистики українці в середньому витрачають на комуналку тільки 15% від свого доходу. Майже у кожній другій сім’ї оформлена субсидія, а в селах часто не користуються газом і центральним водопостачанням, тому і платять мало. У січні цього року, як то кажуть в офіційній статистиці, українці заплатили за все 68,4% від нарахованих сум, решта – пішло в “скарбничку” комунального боргу.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь