Новини

Хто в Україні платить податок на розкіш?

12.02.2016   Коментарів: 0  

       чи працює насправді система оподаткуванняТаке розрекламоване владою та очікуване українцями оподаткування предметів розкоші – елітного житла, автомобілів, літаки та гелікоптери насправді майже фікція. До того ж здається, що  його прихована мета – це забрати в українця останнє, натомість справжні багатії, як завжди, вийдуть сухими з води. Судіть самі: більшість експертів стверджують, що податок на «розкішні» авто можна не платити. Річ у тому, що зміни до податкового оподаткування повинні вноситися не пізніше ніж за 6 місяців до початку податкового року. Саме тому наразі безліч судових справ, в яких суд зобов’язав повернути сплачені кошти та анулювати податкові повідомлення. Проте чи отримають власники авто ці кошти під питанням.

Безумовно, сам податок є досить прогресивним, справжнім кроком вперед в сфері оподаткування, проте   все ж залишаються суттєві огріхи. Так незрозуміло, чому однакову суму податку мають заплатити, наприклад, власник Volkswagen Passat, придбаного за 1 млн грн, і власник Bentley, вартість якого складає понад 12 млн грн.

Цікаву інформацію, до речі, оприлюднила інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting. Так, за даними групи в Україні попит на авто класу «люкс» набагато випереджає попит на бюджетні марки. Зокрема, продаж авто середнього класу скоротився більш ніж на 62% у 2015 році порівняно з 2014. Натомість, падіння рівня продажу авто преміум-класу не таке значне – лише 21%, із позитивною динамікою наприкінці року – збільшення об’ємів продажу порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Це може свідчити про падіння купівельної спроможності у переважної більшості українців, зате «багатії» як відчували себе досить впевнено, так і відчувають.

До речі, при введенні податку чомусь забули яхти, приватні літаки та вертольоти. Ці предмети розкоші хоч і зареєстровані у переважній більшості на юридичних осіб, та все експлуатуються і фізичними особами. До того ж, поки що держава не квапиться застосовувати важелі впливу стосовно елітних транспортних засобів, які реєструються в офшорах і часто навіть не розмитнюють в Україні.

Щодо ситуації з нерухомістю, то вона взагалі абсурдна. Згідно Податкового кодексу, податок в 25 тис. грн. за рік повинні сплачувати власники квартир площею більш ніж 300 кв. м або будинків площею понад 500 кв. м. Проте, власники «елітного житла» роблять дуже просто – в експлуатацію вводиться житло з невеликою площею поряд з кількаповерховим особняком, який нібито перебуває у стані будівництва. За деякими оцінками, близько 90% нерухомості, яка мала б обкладатися «податком на розкіш» не внесені до реєстру.  Так само виникає питання, чому однакова ставка для податку для будинку в елітному районі Києва, наприклад, в Конче-Заспі,  і в селі Моринці?

Вважаємо, що прийняті поспіхом закони, не тільки не є дієвими, з точку зору наповнення бюджету, а вимагають перегляду і більш професійного підходу. Оскільки наразі вони направлені проти українського суспільства.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь