Новини

ГОСТи відмінено: як в Україні регулюватимуть якість товарів?

05.02.2019   Коментарів: 0  

Практично всі ГОСТи, що дісталися Україні з часів СРСР, з початку 2019 року більше діяти не будуть,  оскільки вони вже давно не відповідають сучасним вимогам. Замість десятків тисяч застарілих стандартів з цього року будуть використовуватися нові, що відповідають нормам ЄС.  

Про те, що старі норми будуть скасовані з 2019 року стало відомо ще три роки тому. Це дало підприємцям достатньо часу, щоб перебудувати виробництва відповідно до нових вимог. В кінцевому результаті всі підприємства, що керувалися ГОСТами, до 2022 року повинні перейти на європейські норми ДСТУ EN.

У Мінекономрозвитку в найближчі три роки обіцяють «переписати на новий лад» близько тисячі норматівов. Разом з EtСetera  ми дізнавався, як відтепер буде контролюватися якість українських товарів.

ДОБРОВІЛЬНО-ОБОВ’ЯЗКОВА  Віднині в Україні будуть діяти  дві системи контролю якості – обов’язкова та добровільна. Обов’язкова визначатиметься в технічних регламентах та стосуватиметься, перш за все, безпеки. Добровільна визначатиметься ГОСТами, регулюватиме стандарти упаковки, маркування та інші споживчі властивості товарів.

КУРС НА ЄС. Зміни норм стандартизації в Україні торкнулися практично всіх національних стандартів, в тому числі і тих, що стосуються товарів масового вжитку. Таким чином, підприємства, які встигли перейти на нові норми, успішно торгують з країнами Євросоюзу.

ДОРОЖЧЕ БУДЕ? Різкого підвищення цін на продукцію українських виробників експерти не передбачають, оскільки перехід на нові стандарти відбувається добровільно і поступово. Однак підприємцям, які бажають виходити із власним товаром на ринки ЄС, все ж доведеться розкошелитися на модернізацію виробництва. Крім того, у багатьох з них до сих пір не розроблене маркування товарів відповідно до європейських стандартів.

КУДИ ЗВЕРТАТИ УВАГУ?  Зі скасуванням ГОСТів українцям варто більше уваги приділяти інформації, викладеній на етикетці. Більш «надійним» буде той товар, на якому зазначена відповідність нацстандартам, адже таке маркування свідчить про те, що виробник приймає  на себе відповідальність за дотримання стандартів якості.

ТІЛЬКИ СТАНДАРТИ. Виробники на власний розсуд можуть дотримуватися як скасованих ГОСТів, так і нових стандартів. Однак в офіційній документації, підприємства повинні зазначатися тільки діючі стандарти.

За матеріалами UBR

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь