Новини

Електронне декларування зупинить корупцію?

19.07.2016   Коментарів: 0  

З 15 серпня анонсовано запуск системи електронного декларування доходів та майна для державних службовців України. Наразі система проходить останні тестування. Очікується, що саме подання електронних декларацій разом із початком роботи Національного агентства по запобіганню корупції нарешті дозволить в повній мірі виявляти нечистих на руку чиновників, що приховують власні доходи і створить дієву систему моніторингу за майновим та фінансовим станом осіб, що перебувають на державній службі.

Про це впевнено заявляє міністр юстиції України Павло Петренко: “Я оптиміст, вважаю, що агентство заробить, що електронне декларування – це вже реальність … Буквально завтра ми з керівником Нацагентства підписуємо меморандум про доступ до реєстрів Міністерства юстиції для того, щоб була можливість перевіряти інформацію, зазначену в електронних деклараціях”. Воно й не дивно чути такі слова адже сказав він їх в ефірі «президентського» 5 каналу.

Однак, як і завжди в нашій країні, після гучних заяв йдуть застереженя, оскільки як зауважив міністр, «мова йде про майже 30 тисячах держслужбовців, які відповідно до закону, повинні в першу чергу подати декларації. І тут технічну сторону необхідно забезпечити профільними органами, щоб система запрацювала”.

Відверто кажучи, все це схожу на шоу, в якому розводять нас з вами – колосальні гроші витрачаються на НАБУ, Агенцію з питань запобігання корупції, різні спецпідрозділи, системи, нам з різних владних кабінетів кричать про затримання хабарників – а вони всі залишаються на свободі, і корупція в нашій державі вже уявляться багатоголовою гідрою, яку неможливо подолати лише мечем. Ми мусимо визнати, що наразі правосуддя не виконує своєї ролі в суспільстві. То можливо звернутися до більш радикальних методів – в країні таки триває війна, то може й методи застосовувати відповідні?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь