Новини

Дозвіл не потрібно: спрощуються правила вивезення дітей за кордон

02.03.2018   Коментарів: 0  

Парламент України прийняв у першому читанні законопроект № 6647, яким запроваджуються зміни до діючого законодавства щодо виїзду дітей за кордон та пропонується законодавчо закріпити деякі нюанси прав дитини на виїзд за межі України. В чому вони полягають, ми розбиралися разом з chaspik.ua

На сьогодні ні суди, ні батьки не можуть надавати дозвіл на декілька виїздів дитини за межі України, тому батьки змушені на кожен виїзд дитини надавати нотаріально засвідчений дозвіл або отримувати окреме рішення суду.  Крім того, в дозволі обов’язково зазначаються точні дати виїзду і перелік країн, в які можна вивозити дитину.

Новий законопроект пропонує надати право батькам надавати дозвіл на виїзд дитини за межі України на термін до трьох років, що передбачає один або декілька виїздів як без обмежень або з визначенням країни, до якої в’їзд дозволено або заборонено. Пропонується також дозволити судам, за відсутності згоди одного з батьків, надавати дозвіл на один або декілька виїздів за межі України.

Крім того, законопроект закріплює право неповнолітніх українців, які досягли віку 16 років, самостійно подорожувати за кордон – їм не потрібно ніяких дозволів і компаній. Діти до 16 років можуть залишати країну тільки з дозволу і в супроводі батьків або інших законних представників.

Якщо другий з батьків не дає згоди на виїзд дитини, дозвіл можна отримати через суд, який прийме рішення, виходячи з інтересів неповнолітнього. Заяву до суду може подати один з батьків або сама дитина, якщо є згода на його виїзд від матері або батька. Суд може дати право на виїзд дітей на ПМЖ тимчасово, одноразово або багаторазово, зі списком дозволених або заборонених країн або ж без обмежень.

У деяких випадках згода другого з батьків на вивіз дитини з країни і зовсім буде не потрібною, а необхідно лише дозвіл органу опіки. До таких обставин відносяться: лікування, якщо обґрунтовано необхідність виїзду за кордон для цього, участь в програмах міжнародного обміну учнями, міжнародних олімпіадах, спортивних змаганнях, міжнародних творчих, наукових та інших конкурсах і заходах.

Однак, незважаючи на очевидне спрощення виїзду за кордон дітей, дозвіл для яких від другого з батьків отримати важко, деякі депутати побоюються нових правопорушень. Наприклад, якщо до сих пір недобросовісні батьки йшли на підроблення нотаріальних дозволів, то тепер для того щоб вивезти дитину з країни, буде досить «роздобути» медичну довідку або запрошення на міжнародний конкурс.

Нагадаємо, останнім часом українські законодавці жорстко взялися за злісних неплатників аліментів. Нещодавно був прийнятий закон, який передбачає позбавлення права на виїзд за кордон та водіння автотранспортом особам, які ухиляються від сплати аліментів більш ніж півроку. Також планується залучати таких недобросовісний батьків до суспільно корисної праці.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь