Новини

Дожилися: чверть українців заощаджують на їжі

22.05.2018   Коментарів: 0  

«Криза, спричинена війною, подолана. Але жити, як  у 2013-му середній українець зможе лише після 2023 року. Менше стане тих, кому не вистачає на поточні витрати, а ось за іншими статтям – перш за все лікування, відпочинок, дорогі покупки, – поліпшення чекати не доводиться. Бо медпослуги, особистий транспорт і відпочинок дорожчають швидше, ніж зростають зарплати», – такого висновку дійшов Олександр Охріменко, президент Украналітцентру.

Його слова підтверджують дані Держслужби статистики, яка досліджувала матеріальне становище українців. Результати цих досліджень невтішні – кожен четвертий українець змушений економити на харчах.  І хоча в цілому показники дещо кращі, ніж два роки тому, до показників 2013 року вони зможуть повернутися не раніше, ніж через 5 років.

Для цього дослідження, яке здійснюється раз на два роки, Держстат опитав майже 13 тис.сімей протягом 2017 року у всіх регіонах (крім Криму та окупованої частини Донбасу).

Майже 95% опитаних назвали ознаками бідності відсутність таких можливостей: не відмовляти собі в найнеобхідніших недорогих продуктах харчування; хоча б через день споживати страви з м’яса і риби; оновити зимовий верхній одяг і взуття для дорослих раз на 5 років і придбання їх за необхідності для дітей; придбати телевізор, холодильник, пральну машину, телефон, тощо.

А ще – людям не вистачає житла з ремонтом, водопроводу, ванни або душу. Переважна кількість опитаних мріють збільшити житлову площу, своєчасно оплачувати рахунки за житло і послуги, обігрівати житло протягом опалювального сезону; сплачувати послуги лікаря (окрім стоматолога) та мати кошти на життєво необхідну хірургічну операцію чи лікування.

Найбільше люди скаржаться на брак грошей на поточні витрати – таких респондентів виявилося 60% (в 2015-му – 64%), на неможливість щось відкласти для сімейного відпочинку – 52% (було 55%), на брак коштів для серйозного лікування – 30-27% (32-27%), на відсутність авто – 29% (29%), на відсутність в невеликих населених пунктах закладів, які надають побутові послуги, – 20% (22%) та на відсутність комп’ютера – 14% (15%).

Про те, що доводиться економити на харчуванні, повідомили 25% (у 2015 році – 28%) опитаних. Найбільше таких виявилося у Закарпатській, Івано-Франківській, Черкаській, Сумській, Херсонській та Вінницькій областях – 31-34%, найменше на Київщині, Рівненщині та Полтавщині  – 7-12%.

На відсутність нормального житла скаржився кожен десятий з опитаних, при цьому у 5% сімей на людину припадало менше 5 кв. м житлової площі. Але навіть там, де “квадратів” вистачає, в середньому 21% населення не мають в будинку “зручностей” (було 22%), 17% – ванни (19%), 15% – водопроводу (17%).

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь