Новини

Чому в Україні не саджають хабарників?

05.04.2016   Коментарів: 0  

Чому не саджають хабарників?

Нещодавно висловлені слова Дмитра Медвєдєва відносно України звичайно викликають обурення. А проте де в чому з ними можна погодитися. Зокрема, в частині правосуддя – як елементу державності. Річ у тім, що правосуддя в Україні майже немає. А те що є – вкрай вибіркове. Розсудіть самі: два роки після Майдану нам щоденно розповідають про боротьбу з корупцією, в той час як лише кожен п’ятий чиновник звинувачений в хабарництві та корупції відбуває покарання в виправних установах(19%).

Разом з тим, об’єми хабарництва значно виросли. Так, відповідно до аналізу статистичних даних, середній розмір хабара виріс майже на 10 тисяч гривень: в 2014 році ця цифра складала 30 тисяч гривень, а в 2015 році вже 40 тисяч. Зважте на те, що це лише поверхня айсбергу, те що вдалося виявити та довести до суду. А скільки хабарів невиявлено?

Санкція статті 368 КК України «Одержання хабара» передбачає максимальне покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років, однак за роки «боротьби з корупцією» таке покарання жодного разу не було призначено.

Натомість, середній строк покарання у виді позбавлення волі в останні два роки склав трохи більше двох років. Зважте на нині діючий «Закон Савченко» і порахуйте самі скільки хабарників будемо мати найближчим часом на свободі.

Все це свідчить не тільки про відсутність загальної суддівської практики у справах про хабарництво, а й про хабарництво в судах. Як по іншому можна пояснити, що кожен третій хабарник був лише оштрафований, при цьому середня сума штрафу складала близько 20 тисяч гривень.

До речі, підтвердженням такої думки можна вважати той факт, що із загального числа справ про хабарництво лише 1% стосується суддів. Найбільше ж було засуджено робітників правоохоронних органів – 14 %.

Цікавий є той факт, що коли потрібно проявити професіоналізм та знання кримінального закону суддям рівних немає – вони вже навчилися перекваліфіковувати хабарництво на менш тяжкі злочини, як то зловживання владою чи шахрайство.

Що ж, можна довго розповідати про боротьбу з корупцією, але допоки корінним чином не змінити всю систему правосуддя (у тому числі переглянути систему покарань за хабарництво), запровадити дієві механізми притягнення до відповідальності ця боротьба буде нагадувати «бій з вітряками» з роману Сервантеса.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь