Новини

Чого чекати у новому році?

13.01.2017   Коментарів: 0  

В цьому році нас чекає чимало змін.  Влада вкотре обіцяє підвищення зарплат та пенсій, не особливо афішуючи, що і податки будуть зростати.  Крім того, нас чекає запровадження медичної та пенсійної реформ.  То ж чи будуть ці зміни позитивними?

Зокрема, в рамках пенсійної реформи з  1 липня 2017р. влада планує ввести накопичувальну систему пенсій, згідно з якою українці, які не досягли пенсійного віку, будуть сплачувати спеціальні страхові внески та  збільшувати  розмір  пенсій за рахунок своїх відрахувань в період роботи. Саме за рахунок цих відрахувань і буде виплачуватися накопичувальна частина пенсії, а  з Пенсійного фонду пенсіонери отримуватимуть лише мінімальну пенсію. В рамках медичної реформи планується введення страхової медицини та запровадження системи  реімбурсації вартості ліків, що надасть можливість пацієнту отримувати потрібні ліки через аптечну мережу з наступною повною або частковою компенсацією витрат пацієнта страховими або державними установами (безкоштовний держпакет в 210 грн.) на кожного українця. Також запроваджується  створення Нацагенства – єдиного замовника медичних послуг. В рамках реформи МВС  відбудеться ліквідація горезвісних МРЕВ.  Замість них планується відкрити нові сервісні центри МВС.  Також з листопада планують розпочати видавати нові водійські права євро зразка.

Чи призведуть до поліпшення життя українців запропоновані реформи  покаже час. Однак, зважаючи на відсутність реальних результатів раніше запроваджених реформ, що б не запроваджували  наші горе-реформатори, на позитивні результати  українці вже не сподіваються.

Також традиційно влада обіцяє зростання соціальних стандартів:  з 1 січня прожитковий мінімум на 1 людину становитиме 1544грн.(58 дол.), з  1 травня – 1624 грн., а з  1 грудня – 1700 грн.  Мінімальна заробітна плата становитиме 3200 грн., а погодинна –  19,34 грн.  Підвищать і Єдиний соціальний внесок – до 704грн.  Також обіцяють  підвищити оклади вчителів – на 50% та на 30% лікарям та підвищити у середньому на 117 грн  мінімальну пенсію за віком у грудні.

Враховуючи наміри уряду, може українці і почнуть отримувати трохи більше. Однак, на думку експертів, відсутність зростання вітчизняної економіки, проведення урядом тарифно-субсидіальної політики, що  виключає можливість включення механізмів сталого розвитку, зокрема, малого та середнього бізнесу, внутрішнього ринку, ринку праці та ін., все це  з часом може призвести до того, що очікуваний результат буде знівельовано інфляцією. А якщо до цього  додати кабальні тарифи на комунальні послуги та оплату опалення житла,  невпинне зростання цін, всі урядові «покращення» зведуться нанівець. Тому в 2017році українцям не слід сподіватися на позитивні зміни, а готуватися до того, що ситуація й надалі буде  погіршуватися.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь