Новини

Чи змінить ситуацію на краще заборона в Києві продажу алкогольних напоїв вночі?

16.09.2016   Коментарів: 0  

40A1

15 вересня депутати Київради мають намір розглянути питання щодо повної заборони продажу алкоголю в столиці з 22.00 по 10.00  Проект відповідної постанови  розробили в партії «Свобода».  Як свідчить з пояснювальної записки, проект розроблений, виходячи з досвіду багатьох українських міст, насамперед, Львова, Луцька, Тернополя, Сум, та ін., в яких заборона на нічну торгівлю алкоголем дозволила  «досягнути значних успіхів в боротьбі з алкогольною залежністю у мешканців міст». Тому, у випадку його прийняття, заборона буде  розповсюджена в Києві на всі об’єкти торгівлі, за винятком пабів та ресторанів.

Слід зазначити, що  принцип «запрещать і не пущать», свободівці активно запозичують у радянського минулого, де подібні методи були в великій пошані. Згадаймо сумнозвісну боротьбу з алкоголізмом Горбачова з її жалюгідними наслідками. Та й світовий досвід подібної боротьби позитивних результатів не досяг. То чому, незважаючи на це, в нас до цих пір така жага до категоричних заборон? Тим більше, що заборона не тільки не вирішить цю проблему, а й імовірніше, створить масу інших.

По-перше, продаж алкоголю завжди приносив торговцям надвисокі прибутки. Тому так зване «алкогольне лоббі», так просто своїх позицій не здасть. По-друге,  посилання на досвід інших міст, де криміногенна ситуація після заборони продажу спиртного тільки поліпшилася, вельми сумнівна.  У кожного міста, регіону своя специфіка, свій, так званий менталітет. Та й дослідження, на які посилаються автори постанови, не виявили прямого зв’язку  одного від іншого, бо статистика не  вказує на нічні та денні порушення закону. По-третє, те, що після повної заборони може  розквітнути підпільна торгівля  – факт, який практично ні в кого не викликає сумніву. Мешканці вказаних міст чудово знають, де, у разі потреби, можна придбати  будь-які алкогольні напої, так як  відповідний контроль з боку чиновників практично відсутній.

Немає сумніву, що ситуацію з алкогольними напоями, які продають цілодобово практично повсюди,  потрібно вирішувати. Однак, це повинен бути процес врегулювання, а не заборони. Наприклад, можна обмежити продаж в МАФах, заборонити в, так званих, «розливайках» та «генделиках», але залишити в великих супермаркетах. Інакше ризикуємо знову потрапити з однієї крайнощі в іншу.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь