Новини

ЧИ СПАСЕ УКРАЇНУ ЧЕРГОВИЙ ТРАНШ МВФ?

14.09.2016   Коментарів: 0  

Транш МВФ

Влада з нетерпінням очікує виділення довгоочікуваного траншу МВФ, рішення про це очікується 14 вересня. В надії на транш, президент навіть призвав на поміч Бога та перехрестився. Подія для влади дійсно довгоочікувана, бо цей транш вона чекає більше року.  Мінфін вже заявив, що в цей день буде підписано оновлений Меморандум з МВФ про співробітництво, а до нового року очікують ще близько 1,3 млрд.

А чи врятує ситуацію в Україні цей  довгоочікуваний 1 млрд, за який українці вже заплатили надто високу ціну? Скажемо відверто – ніякого «покращення» не відбудеться. Виділені кошти підуть або в резерв, або на виплату відсотків по попереднім кредитам. А тим часом, країна все більше занурюється в боргову яму, вибиратися з якої будуть наші навіть не діти – онуки. Лише обслуговування державного боргу  в держбюджеті на 2017р. вже ввійшло в  одну з трьох основних статей поряд з обороною та соціальними витратами.

Безпристрасна статистика свідчить, що ВВП країни продовжує котитися вниз, гривна девальвувати, ціни та інфляція зростають. І позитивно вплинути на ці процеси,  виділений мільярд аж ніяк не в змозі. Щоб ситуація почала змінюватися на краще, необхідно десятки або сотні мільярдів доларів. І не запозичень, а інвестицій, які нададуть змогу економіці розвиватися. А так, сліпо виконуючи вимоги МВФ, влада  примушує українців  ще тугіше затягувати паски. Найяскравіший приклад – драконівські тарифи в ЖКГ. Слід зазначити, що ми ще не знаємо про нові вимоги МВФ, викладені в оновленому Меморандумі. Чи не приголомшать вони нас, як тарифи?

Влада нам постійно твердить, що виділення кредитів МВФ, це  своєрідний  сигнал для  потенційних інвесторів.  Однак інвесторам добре відомо, що якщо країна потребує грошей МВФ, значить у неї  серйозні проблеми.  За оцінкою Bloomberg,  Україна ввійшла до трійки лідерів  по ймовірному дефолту. Тому черговий транш – це невелике відтермінування цього процесу, який, найімовірніше,  є неминучим.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь