Новини

Чи подолаємо корупцію в освіті?

20.05.2016   Коментарів: 0  

19 травня 2016 року представники громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБЄДНАННЯ «ЗАХИСТ НАЦІЇ» взяли участь у Травневих Антикорупційних читаннях, що відбувалися за ініціативи Transparency International Україна та за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Посольства Федеративної Німеччини в Україні. Основна увага заходу була зосереджена на проблемах корупції в сфері освіти та під час проведення виборів. Спікерами виступили Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки України, Віктор Чумак, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Наталія Шульга, експерт Реанімаційного Пакету Реформ, Андрій Марусов, голова Правління ТІ Україна, член Національної ради з питань антикорупційної політики при Президенті України, Андрій Мелешевич, член Правління ТІ Україна, Президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Андрій Круглашов, координатор руху ЧЕСНО, а також переможці конкурсу антикорупційних досліджень ТІ Україна.

Майже всі спікери були одностайні в думці, що наразі тих дій, які направлені на подолання корупції у зазначених сферах суспільного життя недостатньо для системних змін та перетворень. В той же час, Інна Совсун зауважила, що конфлікт, пов’язаний з відкриттям Генеральною прокуратурою провадження щодо порушень під час ЗНО, вичерпано, і надалі вступна кампанія до вишів буде відбуватися за результатами ЗНО, що суттєво знижує ризики корупції. Значно уповільнює процес електронного документообігу у ВНЗ, що знижує корупційні ризики, небажання «старої гвардії» з числа викладачів переймати новітні технології та використовувати їх в навчальному процесі.

Андрій Мелешевич з гордістю розповідав про відсутність будь-яких ознак корупції у Києво-Могилянській академії, а на питання про мотиваційну складову для викладачів, розповів про систему економічної мобільності, заохочень та стимулювання праці викладачів.

Стосовно корупційної складової під час виборчого процесу заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак констатував, що наразі суттєвою перепоною для подолання корупції в цій сфері є зволікання з прийняттям законопроекту № 1068-2 про вибори народних депутатів, в якому передбачено відкриті виборчі списки від партій.

Підводячи підсумки, зауважимо, що хоча певні кроки й робляться, а все ж їх занадто мало, аби стверджувати про позитивні зміни. Очевидно й небажання влади, попри всі популістські заяви, докорінно змінювати систему для подолання корупції. От і виходить, що вихід лише один – змінювати владу шляхом нових виборів, хоча й непопулярний крок, а проте – необхідний.

ГО «ВО «ЗАХИСТ НАЦІЇ»

Онлайн запис Антикорупційних читань:

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь