Новини

Чи подешевшає бензин в Україні?

18.01.2016   Коментарів: 0  

Чи подешевшає бензин в Україні

На тлі щоденних новин про чергове падіння ціни на нафту, експертні прогнози про її подальше зниження у зв’язку зі зняттям санкцій з Ірану та його намірам викинути на ринок щонайменше 500 тисяч барелів в день, у пересічного українця постає питання – чому не дешевшає бензин в Україні? Так, зараз же знайдуться «розумники», котрі пояснять, що ціна на бензин в країні залежить від багатьох факторів, що нафтотрейдери самі встановлюють вартість своєї продукції з розрахунку витрат. Та все ж, чому? Чому Арсеній Яценюк заявляє про можливість зниження ціни на бензин, чому міністр Демчишин говорить, що бензин має здешевіти в найближчий тиждень, а ціни стоять на місці? Чому навіть на непідконтрольній Україні території Донбасу бензин в умовах жорсткого дефіциту, коштує дешевше?

Може через те, що пан Яценюк взагалі далекий від реалій сьогодення? Він то дивується платіжним повідомленням за опалення будинку, то каже, що є перспективи для зниження вартості палива. Хочеться запитати, як бензин може коштувати дешевше, коли ви, пан Прем’єр, власноруч підняли акцизи на нафтопродукти, а підконтрольній уряду «Укрзалізниці» дозволили підняти ціну на вантажоперевезення? Чи Прем’єр разом з міністром Демчишиним знизять ціни на власних АЗС? Або утворять «картельний зговір» з деякими учасниками ринку? Змусять нафтотрейдерів знижувати ціну на шкоду якості продуктів? Чи може Господарський кодекс України дозволяє Уряду регулювати ціну на бензин? Тоді це справа для розслідування Антимонопольного комітету.

На жаль, говорити в найближчій перспективі про зниження ціни на бензин для внутрішнього споживача не доводиться. Адже ситуація, коли держава в особі таких «керівників» не те, що не підтримує, а знищує реальний сектор економіки, насправді, є неприйнятною для іншого світу, де знижують податкові ставки для стимулювання бізнесу, а не вичавлюють все до останньої краплини. Як по-іншому розцінювати заяви Прем’єра, мовляв, нафтотрейдери мусять знизити ціни за рахунок відсотка своєї виручки? Але питання: хто буде працювати собі у збиток?

До речі, як бензин дорожчає завдяки податкам більш ніж удвічі, можете пересвідчитися самі:Як би там не було, гравці ринку палива в Україні без прибутку не залишаться, проте зароблять вони разом із владою будуть продовжувати на нас з вами, адже таке ціноутворення впливає й на володарів автівок, й на громадян, що користуються громадським транспортом. Та й про аграріїв не треба забувати, оскільки вже наближаються весняно-польові роботи і питання паливно-мастильних матеріалів набуває особливого значення.

Що ж, в черговий раз доводиться констатувати, що влада веде країну до прірви…

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь