Новини

«Благо» чи «зло» : як українці ставляться до грошей

28.03.2017   Коментарів: 0  

Половині українців не вистачає грошей, про що свідчать результати соцопитувань. Зокрема, за даними групи “Рейтинг”, більше половини українців (56%) зазначили, що їм вкрай недостатньо їхньої зарплати, 27% вважають, що грошей скоріше не вистачає, ніж вистачає і лише 14%  повністю задоволені своїм доходом. Цікаво, а як взагалі українці ставляться до матеріальних багатств і які комплекси відчувають з цього приводу?

За даними “Сегодня”, більшість українців вважають, що гроші дають їм свободу і відчуття безпеки. А от стосовно стану заможності, тут вподобання розділилися. Зокрема, 40% опитаних хотіли б, щоб оточуючі вважали їх багатими. Приблизно така ж кількість (41%) схильна вважати навпаки. Однак, щодо практичного втілення, ситуація дещо змінюється. Для отримання додаткових доходів, більше працювати готові лише  56% респондентів, тобто половина з опитуваних, що свідчить про те, що гроші не є  основною ціллю існування.

Що ж стосується вікових категорій, дослідження свідчать: молодь втричі частіше поділяє думку, що гроші  це, перш за все, імідж і повага. А ось пенсіонери в два рази частіше схильні сприймати гроші як негатив. Психологи пояснюють це тим, що молодь більш оптимістична щодо сприйняття реальності, у той час як літні люди більш чутливі до зміни економічної ситуації, соціальної нерівності, внаслідок неможливості більше заробляти. Тому гроші, яких постійно не вистачає, асоціюються для них з роздратуванням та негативними емоціями.

Вельми цікаво, що, 12% опитаних українців вважають, що багатим бути соромно. На противагу їм,  31% респондентів впевнені в тому, що соромно бути бідним. Слід додати, що більше своєї бідності соромляться мешканці східних регіонів. Психологи вважають, що тут свій відбиток накладає військовий конфлікт, адже зарплати там завжди були вище, ніж в середньому по країні.  Та й пенсії теж. Тому, в умовах війни, людям особливо важко змиритися з нестатками та відсутністю можливостей нормально заробляти.

Прикметою часу є те, що свої доходи «можновладці» почали приховувати. В основному тому, що зараз, в умовах економічної кризи, по мірі збільшення розриву між бідними і багатими в суспільстві зростає соціальна напруга, всі розлючені. Щоб уникнути негативних проявів, багатенькі «Буратіни»  намагаються не дратувати суспільство своїми проявами розкоші.

Тим часом, половина опитаних (52%) погоджуються з тим, що багаті люди можуть бути успішними і ефективними політиками. Слід зазначити, що чим молодші респонденти, чим вищий рівень їх освіти і  доходів, тим оптимістичніше вони підтримують цю думку.  Молодь схильна вважати і, небезпідставно, що людина, яка змогла заробити гроші для себе, здатна бути ефективним управлінцем і для країни. Що ж, думка цілком слушна. Однак хотілося б зауважити: лише б не переплутав свою кишеню і державну.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь