Новини

26 квітня – річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2016   Коментарів: 0  

Чернобыль

Сьогодні, 26 квітня, минає 30-та річниця з дня страшної трагедії, яке зазнало людство. У цей день суспільство вперше усвідомило страшну загрозу, яку несе маловивчений на той час «мирний атом». Масштаби Чорнобильської трагедії продовжують шокувати навіть зараз: з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. За короткий час з зони катастрофи було евакуйована близько 200 тисяч населення. Частки радіоактивної хмари, утвореної внаслідок аварії осіли на території  не тільки сучасних України, Білорусі та Росію, а ще близько 30 країн світу.

Тоді ж вибух на четвертому енергоблоці станції правлячою верхівкою СРСР сприймався виключно як техногенна катастрофа. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90.техника с чернобыля Зупинити розповсюдження страшної «невидимої» отрути змогли лише неймовірна за обсягами мобілізація усіх ресурсів СРСР, героїзм та самопожертва тисяч ліквідаторів. В той час як керівництво країни демонструвало виключний цинізм та зневагу до людського життя, замовчуючи факт та характер катастрофи, співробітники пожежної охорони, рятівники, міліціонери, військовослужбовці, лікарі, працівники станції, водії, протистояли виклику грізного атому. А на самій ЧАЕС ще до 10 травня тривав «бій за життя».

На сьогодні багато що сказано про чорнобильську трагедію, про можливі причини аварії, серед яких і недосконалість реактора, і помилки операторів, і невдале проектування станції. Але сказати хочеться слова безмежної подяки всім тим, хто ціною власного життя та здоров’я зупинив «вогонь смерті», хто боровся проти «невидимої отрути», рятував, оперував, лікував. Ми впевнені, не одне покоління нащадків буде вклонятися вам до землі за ваш подвиг, що залишиться у віках…

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь