Новини

Зі святом Хрещення Господнього!

19.01.2016   Коментарів: 0  

Хрещення Господнє

       Сьогодні православний світ відзначає важливе свято, що вінчає різдвяно-новорічний цикл, Хрещення Господнє. В народі це свято має також назви – Йорда́на (або Ордана), Водохреща, тощо. Євангеліє пов’язує з обрядом хрещення Ісуса Христоса, яке він прийняв по досягненню 30-річного віку в річці Йордан. Напередодні свята Хрещення люди святкують «Голодну кутю». Це своєрідний піст, оскільки  сідають вечеряти досить пізно, вживають лише пісні страви. Зранку в церквах святять воду, яка отримує лікувальні властивості. До речі, це є справжнє диво, оскільки освячена вода не псується, не набуває запаху протягом року. Найбільш поширене пояснення – це відбувається через особливі властивості срібла, хрест з якого занурюється священником під час обряду. Проте непоодинокі випадки, коли занурюється хрест з іншого матеріалу. Дуже важливо почати день та ранкову трапезу саме з декількох ковтків освяченої води. Тим самим, ви надаєте собі фізичних та духовних сил та позбавляєтесь від негативу.

       Щодо купання в ополонці, то робити це слід лише якщо ви маєте відповідну підготовку, в іншому випадку ви ризикуєте заробити переохолодження або якусь хворобу.

Серед народних прикмет, що виділяються на Хрещення, вважається, якщо день видається ясний, то хліба будуть чисті, якщо похмурий – у хлібах буде повно «сажки» (сажових грибів – паразитів).  Якщо ж у цей день йде сніг – буде добрий врожай.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь