Новини

Заплатимо за все: нові правила на ринку комунальних послуг

14.11.2017   Коментарів: 0  

Верховна Рада України  ухвалила нову редакцію закону “Про житлово-комунальні послуги”. Які новації готує він українцям, ми розбиралися разом з  strana.ua

  1. Пеня за несплату повертається

Однією з найпомітніших новацій стало повернення пені за несвоєчасну сплату комунальних послуг. Ця норма впроваджується з 1 січня 2019 року.

Депутати вирішили, що кожен день прострочення зі сплати комуналки  обкладатиметься пенею в розмірі 0,01%. В цілому ж, за рік вона складе 3,65%. Наприклад, комуналку в розмірі 1000 гривень слід сплатити до 20 листопада. У разі прострочення – через рік сума пені складатиме 36,5 гривень. Однак, якщо у боржника накопичилися багатотисячні борги, пеня може виявитися для нього непосильною. На борг в 10 тисяч гривень річна пеня складатиме 365 гривень. На 100 тисяч – 3650 гривень.

  1. Постачальники зможуть відключати від послуг будинки

Тут небезпека криється в тому, що запроваджується новий механізм відключення боржників. Однак в законі він виписаний не конкретно, а абстрактно, тому невідомо, як постачальники будуть трактувати свої повноваження щодо відключення споживачів від послуг. Що може привести до вельми неприємних ситуацій. Наприклад, якщо у когось із мешканців багатоквартирного будинку виникає борг, постачальник не в змозі “відрізати” цього конкретного абонента. А ось за борг цього конкретного абонента “відрізати” весь будинок  разом з тими, хто платить вчасно – цілком реально.

  1. Де відсутнє ОСББ, буде абонплата

Ще однією небезпечною новацією є сама суть індивідуальних договорів з постачальниками. Якщо мешканцям будинку вдалося створити  ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) – вони можуть підписувати колективні договори з постачальниками послуг. Там, де таких об’єднань не буде – постачальники мають право вводити індивідуальні націнки або послуги, наприклад, абонплату або навіть індивідуальні тарифи за обслуговування лічильників.

  1. Мешканці заплатять за усі втрати

Ще одна скандальна норма закону може спровокувати куди більш значне підвищення вартості комуналки, ніж абонплата. Зона відповідальності постачальника послуги буде закінчуватися на вході в будинок, мовляв, труба з гарячою водою дійшла до будинку, а далі – проблеми мешканців. І якщо цю трубу прорве, наприклад, в підвалі або між перекриттями – скидатися на ремонт доведеться мешканцям будинку і до постачальника послуги у них питань не повинно бути. Саме на споживачів послуг лягає відповідальність за всі втрати в будинку. При цьому простежити, чи немає тепловтрат в салонах краси або в офісах, розташованих в цьому будинку, у них не завжди буде можливість, а платити за ці тепловтрати доведеться.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь