Новини

Яценюк і Україна: що далі?

17.02.2016   Коментарів: 0  

Яценюк і Україна: що далі?Що ж, такого очікуваного українським суспільством перезавантаження Уряду не буде. На нас очікує ще один тривалий сезон «Санта-Барбари» по-українські. Нардепи бігали, збирали підписи, били себе кулаком в груди, мовляв, відставка Яценюка – технічна справа, все вже вирішено. Пан Порошенко з Банкової закликав Прем’єра самостійно піти у відставку, натякнувши, що вже не розраховує на нього. Народ зібрався на гучний мітинг біля Ради, з вимогою не тільки звільнення Прем’єра, а й притягнення до відповідальності. Проте виступ Яценюка в Раді під час звітування за результатами діяльності Кабміну продемонстрував всім, що все не більше як фарс у виконанні політиків. Арсеній Петрович тримався дуже впевнено, немов наперед знав – сьогодні та в найближчі півроку у нього все буде добре.

Яценюк і Україна: що далі?
“Не виганяйте мене…”

Дещо стриманіше, але впевнено трималися й члени Уряду. А реакція усього Кабміну на результати голосування по проекту постанови взагалі дуже красномовна – вони немовби були глядачами на «цікавому» футбольному матчі з давно відомим і погодженим результатом, але з певною тривогою стосовно того, а раптом щось не спрацює, як було домовлено.

Що ж до ініціаторів відставки – тепер буде цікаво спостерігати за їхніми діями – чи вийдуть з коаліції «ВО «Батьківщина» та «Самопоміч», чи це лише популістські лозунги? Очевидним є те, що на Банковій після тривалих консультацій та перемовин з представниками Білого дому, всередині фракції, все ж вирішили дати «задній хід», проте зробили це під вивіскою «Ми зробили все, що могли». Вочевидь сподіваються на подальшу співпрацю з МВФ та отримання чергових траншів для «розпилу». Водночас, заяви Представництва ЄС у Києві у середу, які стосуються ухвалених у вівторок «безвізових» законопроектів, не дають підстав авторам «дійства» у Верховній Раді бути стовідсотково впевнені, що сторінка з відставкою Уряду буде легко перегорнута нашими іноземними партнерами.

Яценюк і Україна: що далі?
“Хлопці, всьо по плану!”

Цікава також ситуація з Опозиційним блоком та іншими депутатськими групами – вочевидь в олігархату свої домовленості з Прем’єром Яценюком, тому він їх влаштовує.

Що означатиме для українців подальша каденція «прем’єра-камікадзе» Арсенія Петровича? Лише одне – подальше погіршення ситуації в економіці та сферах суспільного життя, політичні чвари. Подальша девальвація гривні, зростання інфляції, тарифів, тощо. До речі, про останнє Прем’єр вже встиг попередити: з квітня знову зростуть ціни на комунальні послуги для населення, які надають українцям компанії всім відомих олігархів на безальтернативній основі. Очікувати якихось позитивних результатів не варто – якщо за два роки єдине, чим можуть похизуватися Прем’єр та його команда, це нова патрульна поліція.

Влада в черговий раз продемонструвала, що їй байдуже на інтереси та вимоги українського суспільства. Невже, аби щось змінювалося, потрібен черговий Майдан зі згарищем, кров’ю, смертями?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь