Новини

Як зберегти зір маленьким українцям?

02.08.2016   Коментарів: 0  

Все менше часу залишається до першого дзвоника, який пролунає в українських школах 1 вересня, а отже в батьків додасться клопоту. І справа не тільки в необхідних придбаннях та приготуваннях до школи. В дитини потрібно буде сформувати певні звички та спосіб життя на досить тривалий час. Особливо в плані збереження здорового стану, оскільки не для кого не секрет, що в епоху «гаджетів» та мобільних технологій, ми все частіше стаємо заручниками погіршення стану здоров’я. Особливу увагу слід приділити зору – бо навантаження на очі малечі в умовах сучасності важко оцінити. Це й перегляд телевізора, і сидіння за монітором комп’ютера чи гра на мобільних пристроях. Додайте до цього навантаження у вигляді навчання в школі – читання, письмо, тощо. Тому й не дивно, що якщо раніше окуляри переважно з’являлися у учнів випускних класів (ми не враховуємо природні вади зору), то останнім часом на це страждає малеча у значно ранньому віці.

Перш за все, це дотримання правил письма та читання – гарне освітлення і правильна посадка, книга або зошит повинні розташовуватися на відстані не менш 40 сантиметрів. І ні в якому разі не робити це лежачи. Перегляд телевізора чи сидіння за комп’ютером не повинно перевищувати години в день, та й за умови перерв між переглядом.

Навіть якщо зір у дитини гарний, обов’язково потрібно робити вправи для м’яз очей. Всі ці вправи є прості але вимагають тривалого застосування з профілактичною та лікувальною метою:

  1. Закрити очі, помасувати їх руками, круговими рухами – 10-15 секунд;
  2. Порухати очима за годинниковою стрілкою – 5-10 разів; порухати очима проти годинникової стрілки – 5-10 разів;
  3. З силою закрити і відкрити очі – 5-10 разів; швидко поморгати (покліпати) очима – 15-20 секунд;
  4. Подивитися на кінчик носу потім вдалину – 10-15 разів.
  5. Подивитися вправо-вліво, догори-донизу – по 10 разів.

Зробіть ці вправи обов’язковими для вашого і дитини розкладу дня, додайте елемент гри, щоб дитині було цікавіше це робити.

Обов’язково у ранньому шкільному віці потрібно приділити увагу фізичним вправам і здоровому сну, що сприяють як загальному зміцненню організму, так і зміцненню очних м’язів. Щоденна зарядка чи відвідування спортивної секції буде гарною підмогою.

При будь-яких ознаках погіршення зору та для загальної профілактики обов’язково періодичне відвідування офтальмолога.

Не забувайте і про харчування – в раціоні дитини повинні бути продукти зі вмістом вітаміну А – морква , гарбуз, петрушка, хурма, чорниця, курага

Пам’ятайте, поганий зір дитини – це розплата за вашу недбалість та байдужість!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь